Selami ÇİÇEK
Uzman Teknik Öğretmen (Müdür)                                                                                                                    
Eğitim/ Yaşam Koçu                                                                                              
e-posta          : ciceksel@hotmail.com
twitter           : Selami ÇİÇEK @ciceksel                                                                                                                                                                  
web                : https://www.selamicicek.com

                          https://www.selamicicek.com.tr 

Resmi web    : https://maltepemtal.meb.k12.tr/

CV Selami  Lütfen Tıklayınız;  cv-2020

1985 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metal İşleri Öğretmenliği alanında mezun oldum.

3.3.1963 yılında Malatya’da doğdu, ilköğretimi Derme İlkokulu ve Hasan Varol Ortaokulunda okudu, 6.6.1980 tarihinde Lise öğrenimini Malatya Şehit Kemal Özalper Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı.

1985 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metal İşleri Öğretmenliği alanında mezun oldu.

1 Nisan 1988 de öğretmenliğe Tokat Reşadiye’de başladı.

1991 yılında Bursa Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığında bulundu. 1994 yılında Bursa da evlendi,

26 Mart 1996 yılında Manisa Kula Endüstri Meslek Lisesinde müdür olarak göreve başladı.

19 mayıs 1996 yılında Hacı Ömer Özboyacı Endüstri Meslek Lisesi temelinin atılması ve 15 ay sonra okul inşaatının bitimiyle kurucu müdürlük yaptı, ilçenin geçim kaynaklarından dericilik ve dokumacılık alanında gelişme sağlaması açısından ilk defa Deri Konfeksiyon Bölümü ve Dokuma Bölümlerini açtı, ilçenin sanayi ve küçük işletmelerinde gelişimi değerlendirmek için okul bünyesinde çıraklık eğitimi açtı, ilk öğrencilerin mezuniyetiyle deri ve konfeksiyon alanında defile sunumunu ilin valisine sundu, okulun tanıtımını fuar ve sergilerde, kurs ve yarışmalarda sağlayarak öğrenci sayısının artmasını sağladı.

1996 yılında Bakanlık Başarı Ödülü aldı. 1996-1999 yılları arasında Eğitim Yönetimi konulu 8 adet kitap yazım komisyonunda bulundu. Bakanlığın Stratejik planlama konulu çalıştaylarında görev aldı. 2000 yılında deprem bölgesine yardım amaçlı öğrencileriyle hazırladığı ürünlerini bölge okullarında dağıtımını yaptı.

23 Ocak 2001 yılında İstanbul Handan-Hayrettin Yelkikanat Anadolu Meslek Lisesine Kurucu müdür olarak atandı.

2006 yılında Kariyer Basamaklarında Uzman Öğretmenlik unvanı aldı. 2007-2008 ve 2009 yıllarında üniversite başarısıyla çalıştığı okul Türkiye’nin en başarılı ve en çok tercih edilen Anadolu Meslek Lisesi olma başarısı sağladı.

Kaliteli okullar kategorisinde ilçe 1.likleri ve İstanbul 3.lüğü, Beyaz Bayrak, KASDAV yarışma dereceleri ile okulun başarısını ön plana çıkardı. 2006 yılında Arion projesinde, 2007 yılında Ukrayna kardeş okul projesinde, yine 2007 yılında Serpent Comenius projesinde görev aldı.

2007 yılında yapılan denetimler ve sosyal çalışmalar nedeniyle okulun 43 personelinin tamamının teşekkür belgesiyle ödül almasını sağladı, Dr.Nurettin-Perihan Erk Endüstri Meslek Lisesi ve İTO Dinçkök Meslek Lisesi yapım ve inşa çalışmalarında görev aldı.

2009 yılında Yeditepe Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Alanında Yüksek Lisans Öğretimini tamamladı. 2009-2010 ve 2011 yıllarında Proje Tabanlı Beceri Yarışması İstanbul Yürütme Kurulunda görev yaptı. HHY Anadolu Meslek Lisesinde müdürlük görevi devam ederken, Atilla Uras Lisesinin kurucu müdürlüğünü yaptı.

Mezun öğrencilerin katıldığı 2010 Euro-Siklls yarışması Türkiye 1. ve Portekiz’de Türkiye’yi temsil etme.

18 Ağustos 2010 yılında zorunlu tayin döneminde Küçükyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde göreve başladı. 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesinde 1 Proje kabulü, okul tarihinde ilk olan Türk F1 aracı yapımı, AB Comenius Projesi kapsamında Music-Matters adlı 23 000 Euro değerinde proje çalışmaları gerçekleştirildi. Bir yıl içerisinde yapılan iyileştirme çalışmalarıyla yine okul tarihinde ilk olan Maltepe İlçesi “Yılın Kaliteli okulu” 1.lik ödülü, İstanbul 8.si derecesi alınmasını sağladı.

Maltepe Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Umut Yıldızları” projesini; sokak çocuklarından, suç işlemiş veya suça meyilli, tiner bağımlısı çocuklara “inşaat tesisatçılığı kursu” başlatarak başarılı olanlara sertifika ve iş imkanı sağladı. İstanbul’da ilk defa yapılan “ücretsiz yemeği destekliyorum” konulu proje ile 151 öğrenciye öğle yemeği verilmesi, 100Tekrar öğrenci 100 Takip Öğretmeni Projesi, 100 Lider Öğrenci 100 Lider Öğretmeni Projelerini başlatıp her yıl 30’dan fazla projenin öğretmenler ve proje koordinatörleriyle devamını sağladı.

2013 yılında Üniversite ve Yurt Dışında Proje sunumu yaptı, aynı yıl 3 Başarı Belgesi, 1 Üstün Başarı Belgesi ve Üstün Başarı Ödülü aldı. ÖNCÜ Öğretmenlerde 3 sunum, Ankara TOBB üniversitesinde sunum, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesinde Proje sunumu, okul bünyesinde yerel, ulusal ve uluslararası 33 proje çalışması yaptı.

2014 yılı İstanbul MEM eğitimde iyi örnekler, İsviçre, Avusturya ve İsrail de sunum, Mesleki ve Teknik Okullar Kaliteli Okullar Yarışmasında Maltepe 1., İstanbul 1., Türkiye 3.lük ödülleri ve Milli Eğitim Bakanlığı Kalite Beratı, İstanbul Valiliği ve Bakanlık Başarı Belgesi, ulusal ve uluslar arası 32 proje çalışması, CİSCO En başarılı Lise Akademisi “Türkiye Afrika Kuzey Afrika Mükemmellik Ödülü”, Üstün Başarı Belgesi aldı. Aynı yıl kurumsal 210 başarı belgesi ve sertifika, 213 yerel ve ulusal medyada eğitim haberi yayınlandı.

2014 yılı “Global Teacher Prize” “Küresel Öğretmen Ödülü” Adaylığına mezun öğretmen ve öğrencileri tarafından aday gösterildi.

2015 yılı, İSTESOB Öğretmenler Günü Plaketi, KALDER Kararlılık ödülü alınması, Kocaeli Okul Müdürlerine seminer.

2016 yılı, Beyaz Bayrak sertifikası, Lise ve Ortaokul öğretmenlerine “Öğretmenim İsterse Sunum, plaket.

2108 yılı, Pendik Kaymakamlığı, Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme başarı belgesi, İstanbul Bil Okulları Aydın Üniversitesi “Öğretim Kadrolarına Tavsiye”, Ağaçların Adları İstanbul sertifikası alınması.

2019 yılı puan sıralama esasıyla 4 yıllığına Pendikmesemde okul müdürlüğünde görevlendirilme.

2019 yılı ERASAMUS + KA1 Çekya + Macaristan, Hibrit araçlarda bakım ve kontrol ünitesi konulu “Öğrenci stajı” AB projesi

2019 “Bir Öğretmen Olmak” Doğan Cüceloğlu kitabında TAVSİYE,

PİKTES Suriyelilerin eğitime ve istihdama kayıtları,

2022 MEK Projesi 14-17 yaş arası gençlerin iş ve meslek edindirilmesi,

2022 Bakanlık Başarı Belgesi, Öğretmen ve idarecilerle “İlk Kıvılcım Milli Marş” adlı oyunda rol ve sahneleme, 2022 yılı YöGeP eğitimine katılım.

2022 Bakanlık 2 adet Başarı Belgesi, 2 adet Kaymakamlık Başarı Belgesi, 1 Adet Üstün başarı Belgesi, 1 Adet Maaşla Ödüllendirme

10 Ağustos 2022 Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde göreve başlama.

Belge ve ödüller-eğitimlercv_selami_2022-Pdf    

Lütfen tıklayınız ….cv-selami 2022