Selami ÇİÇEK
Uzman Teknik Öğretmen (Müdür)                                                                                                                    
Eğitim/ Yaşam Koçu                                                                                              
e-posta          : ciceksel@hotmail.com
twitter           : Selami ÇİÇEK @ciceksel                                                                                                                                                                  
web                : https://www.selamicicek.com

                          https://www.selamicicek.com.tr 

Resmi web    : pendikmesem.meb.k12.tr

CV Selami  Lütfen Tıklayınız;  cv-2020

3.3.1963 yılında Malatya’da doğdum, ilkokulu Derme İlkokulu, Ortaokulu Hasan Varol Ortaokulunda okudum.

6.6.1980 tarihinde Lise öğrenimimi Malatya Şehit Kemal Özalper Endüstri Meslek Lisesinde tamamladım.

1985 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metal İşleri Öğretmenliği alanında mezun oldum.

  • 1Nisan 1988 de öğretmenliğe Tokat/Reşadiye’de başladım.
  • 1991 yılında Bursa/Yıldırım Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığında bulundum.

1994 yılında Bursa da evlendim iki evlat babasıyım, öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı görevimi başarılı devam ettirirken 3 haftalık eğitim sonrası atamam yapıldı.

  • 26 Mart 1996 yılında Manisa/Kula Endüstri Meslek Lisesinde müdür olarak göreve başladım.

19 Mayıs 1996 yılında Hacı Ömer Özboyacı Endüstri Meslek Lisesi temelinin atılması ve 15 ay sonra okul inşaatının bitimiyle kurucu müdürlük yaptım, ilçenin geçim kaynaklarından dericilik ve dokumacılık alanında gelişme sağlaması açısından ilk defa Deri Konfeksiyon Bölümü ve Dokuma Bölümlerini, ilçenin sanayi ve küçük işletmelerinde gelişimi değerlendirmek için okul bünyesinde çıraklık eğitimi, ilk öğrencilerin mezuniyetiyle deri ve konfeksiyon alanında defile sunumunu ilin valisine sunumu, okulun tanıtımı ve öğrenci artışı için fuar, sergi, kurs ve yarışmalara katıldım.

1996 yılında Bakanlık Başarı Ödülü aldım.

  • 1996-1999 yılları arasında Eğitim Yönetimi konulu 8 adet kitap yazım komisyonunda bulundum. Bakanlığın Stratejik planlama konulu çalıştaylarında görev aldım.

2000 yılında deprem bölgesine yardım amaçlı öğrencilerimizle hazırladığımız ürünleri öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte okul okul bölgede dağıtımını yaptım.

  • 23 Ocak 2001 yılında İstanbul/Maltepe Handan-Hayrettin Yelkikanat Anadolu Meslek Lisesine Kurucu müdür olarak atandım.

2006 yılında Kariyer Basamaklarında Uzman Öğretmenlik unvanı aldım.

2007-2008 ve 2009 yıllarında üniversite başarımız okulumuzu Türkiye’nin en başarılı ve en çok tercih edilen Anadolu Meslek Lisesi olma başarısını sağladık.

Kaliteli okullar kategorisinde ilçe 1.likleri ve İstanbul 3.lüğü, Beyaz Bayrak, KASDAV yarışma dereceleri ile okulumuzun başarısını ön plana çıkardık.

2006 yılında Arion projesinde, 2007 yılında Ukrayna kardeş okul projesinde, yine 2007 yılında Serpent Comenius projesinde görev aldım.

2007 yılında yapılan denetimler ve sosyal çalışmalar nedeniyle okulun 43 personelinin tamamının teşekkür belgesiyle ödül almasını sağladım, Dr.Nurettin-Perihan Erk Endüstri Meslek Lisesi ve İTO Dinçkök Meslek Lisesi yapım ve inşa çalışmalarında görev aldım.

  • 2009 yılında İstanbul/Yeditepe Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Alanında Yüksek Lisans Öğretimini tamamladım.

2009-2010 ve 2011 yıllarında Proje Tabanlı Beceri Yarışması İstanbul Yürütme Kurulunda görev yaptım.

HHY Anadolu Meslek Lisesinde müdürlük görevi devam ederken, Atilla Uras Lisesinin kurucu müdürlüğünü yaptım.

2010 Euro-Siklls yarışmasında mezun öğrencimizle; Türkiye 1.ligi kazandık ve Portekiz’de Okul ekibimiz Türkiye’yi temsil etti.

  • 18 Ağustos 2010 yılında zorunlu tayin döneminde İstanbul /Maltepe Küçükyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde göreve başladım.

2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesinde 1 Proje kabulü, okul tarihinde ilk olan Türk F1 aracı yapımı, AB Comenius Projesi kapsamında Music-Matters adlı proje çalışmaları gerçekleştirdim.

Bir yıl içerisinde yapılan iyileştirme çalışmalarıyla yine okul tarihinde ilk olan Maltepe İlçesi “Yılın Kaliteli okulu” 1.lik ödülü, İstanbul 8.si derecesi kazandık.

Maltepe Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Umut Yıldızları” projesini; İstanbul’da ilk defa yapılan “ücretsiz yemeği destekliyorum” konulu projeyi, 100Tekrar öğrenci 100 Takip Öğretmeni Projeyi, 100 Lider Öğrenci 100 Lider Öğretmen Projelerini başlatıp her yıl 30’dan fazla projenin öğretmenler ve proje koordinatörleriyle devamını sağladım.

2013 yılında Üniversite ve Yurt Dışında Proje sunumu yaptım, aynı yıl 3 Başarı Belgesi, 1 Üstün Başarı Belgesi ve Üstün Başarı Ödülü aldım, İstanbul Valiliği ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi işbirliğiyle yapılan “İkitelli Özel Mesleki Teknik Anadolu Lisesi” kurucu müdürlüğü yaptım.

Öncü Eğitimcilerin V. Öğretmenim Sempozyumlarında 3 sunum, Ankara TOBB üniversitesinde sunum, Eğitimde İyi Örnekler İstanbul Aydın Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesinde Proje sunum, okul bünyesinde; yerel, ulusal ve uluslar arası 33 proje çalışması yaptım.

2014 yılı İstanbul MEM eğitimde iyi örnekler, İsviçre, Avusturya ve İsrail de sunum, Mesleki ve Teknik Okullar Kaliteli Okullar Yarışmasında Maltepe 1., İstanbul 1., Türkiye 3.lük ödülleri ve Milli Eğitim Bakanlığı Kalite Beratı, İstanbul Valiliği ve Bakanlık Başarı Belgesi, ulusal ve uluslar arası 32 proje çalışması yaptım.

CİSCO En başarılı Lise Akademisi “Türkiye Afrika Kuzey Afrika Mükemmellik Ödülü”, MEB Üstün Başarı Belgesi aldı. Aynı yıl kurumsal 210 başarı belgesi ve sertifika, 213 yerel ve ulusal medyada eğitim haberimiz yayınlandı.

2014 yılı “Global Teacher Prize” “Küresel Öğretmen Ödülü” Adaylığına mezun öğretmen ve öğrencileri tarafından aday gösterildim.

2014 Yılında Öncü Eğitimciler VI. Ulusal Öğretmenim Sempozyumunda “Öğretmenim İsterse” konulu yaptığım sunumum Plaketle ödüllendirildim.

Moda Rotary kulübünün “2014 Yılı Meslek Hizmet Ödülünü” aldım.

  • 2014 yılı eylül ayındaki okul müdürleri rotasyonunda branşım gereği, İstanbul/Pendik Mesleki Eğitim Merkezinde göreve başladım.

2015 Şubat ayında Kocaeli Valiliği ve TUBİTAK TÜSSİDE işbirliğiyle 560 okul müdürünün katıldığı bölgesel seminerler verdim.

2105 KALDER Mükemmeliyet ödülü

2016 İSTESOB Öğretmenler Haftası Plaket

2017 Milli Eğitim Bakanlığı& Sağlık Bakanlığı BEYAZ BAYRAK

2018 Eğitim kurumun başarılı yönetilmesinden dolayı “Başarı Belgesi”, İstanbul MEM’ den”Ağaçların Adları İstanbul” sertifikası, Pendik ilçesi öğretmenlerine “Öğretmenim İsterse Semineri” İlçe MEM den sertifika, Kartal ilçesi öğretmenlerine “Öğretmenim İsterse Semineri” Kartal İlçe MEM den plaket,

Belge ve ödüller-eğitimlercv_selami_2018_2020-Pdf    

Lütfen tıklayınız ….cv-selami 2020