*15 Mayıs İzmir’de 1919 Hasan Tahsin İlk Kurşun-19 Mayıs 1919 Mustafa Kemal Atatürk Samsun’da İlk Adım’ı Hatırasına 19 Mayıs 2023 Gebze Güzeller OSB de İlk Kıvılcım Milli Marş oyunu sergilendi*
İstanbul’da; öğrenci, memur, öğretmen ve idarecilerin oluşturduğu 25 kişilik kadro, Gebze Güzeller OSB Konferans salonunda Başkan Adem Ceylan desteğiyle *İlk Kıvılcım Milli Marş* adlı tiyatro oyununu tüm öğretmenlerin katıldığı topluluğa sergilediler.
Genel müdür Oğuzhan Ceylan, müdür Murat Taşçı, Deniz Özkan, Uğur Köse, Mehmet Yıldırım, müdür yardımcıları ve öğretmenleri tıklım tıklım doldurduğu salonda oyunlarını başarıyla sergilediler.
Oyunun sonunda performanslarını çok başarılı, konun çok hassas ve tarihsel olarak Mayıs ayında sergilenmesinin anlamlılığını, öğretmenlerin izleyerek gelecek nesil öğrencilere anlatması, duygusal olarak Kurtuluş Savaşında yaşanmış olayları ve İstiklal Marşımızın serüvenin olmasının kendisini çok etkilediğini Güzeller OSB Başkanı Adem Ceylan belirtti.
Sahneye çıkan Başkan Adem Ceylan günün anısına sanatçılara AY YILDIZ Rozet takarak teşekkür etti.
Genel müdür Oğuzhan Ceylan, duygusal anların yaşandığı ve sonuna kadar heyecan duyduğu, Milli Hislere tercüman olan bu oyunu izlemekten mutlu olduğunu, herkesin izlemesi gerektiğini söyleyerek sanatçılara çiçek takdim etti.
Oyuncu, yazar, karegraf, sahne düzeni ve İlk Kıvılcım Milli Marş yazarı Mehmet Akif Çanakçı OSB başkanı Adem Ceylan, bey’e katılımı ve desteği Milli Duyguları ön plana çıkaran çalışmalara destek vermesi nedeniyle teşekkür ederken, genel müdür Oğuzhan Ceylan  bey ve idarecilerine, katılım gösteren tüm seyircilere teşekkür etti.
Oyuncu Fevzi Türkmen oyun süresince hareretli alkışlarıyla detek veren başta Adem Ceylan bey olmak üzere herkese teşekkür ederim dedi.
Okul müdürü ve oyuncu Selami Çiçek konuşmasında; Hasan Tahsin‘in İzmir’de ilk kurşunu, Mehmet Akif Ersoy’un en ulvi duygulara hitab edecek İstiklal Marşını yazması, Anadolunun kurtuluşunda Kuvay-ı Milli ruhuyla mücadele eden tüm şehitlerimizin aziz hatırasını unutmadık, hatırlattık. İşte bu güzel Ülkemizin Eğitimcilerinin ve Eğitim alan gençlerin ufkunu açmak için ömrünü harcayan,
Eğitim Hayırseveri, Eğitim Gönüllüsü,
Okul Kurucusu,
OSB Başkanı,
OSBÜK Eğitim Başkanı, Eğitimci ve Başkan Adem Ceylan Beyin desteğinden, izleyici olarak katılımından dolayı teşekkür ederek, çiçek ve Ay Yıldız rozet hediyelerinden dolayı sahnede teşekkür etti.

Yüksek Teknik Başöğretmen/ Eğitim ve Yaşam Koçu, Globalteacherprize 2014 aday adayı