2012 yılında kurulmasına rağmen etkin hizmetleriyle kısa sürede birçok sosyal çalışmaya imza atan Moda Rotary yönetimi; “Fidanlar yeşerecek, yeni nesil filizlenecek” diyerek öğrencilere burs imkânlarını sürdüreceklerini, başarılı yöneticilere ödül vereceklerini açıklayan yönetim 2014 ödülünün hak eden başarılı eğitimciler içinden seçildiğini belirtti.

İstanbul Moda Rotary Kulübü, 2014 Meslek Hizmet Ödülünü, devlet okullarının imajını üstün başarılar ile değiştirmeyi başaran, kurucu müdürlüğü, farklı başarılı projeleri ve Milli Eğitim Bakanlığının kalite beratını kazanan eğitimci Selami ÇİÇEKʹe verdi.

Onur belgesi ve Plaket:
İstanbul Moda Rotary Kulübü Dönem Başkanı Özlem Bozdağ TÖMEKÇE; “Selami ÇİÇEK sadece bir öğretmen olmadı, çalışmalarıyla örnek bir lider, bilgisi ve projeleriyle bir hazine oldu. Onu en iyi biyografisi, başarıları ve ödülleri anlatıyor” diyerek guvernör yardımcıları ve rotary kulübü üyeleri eşliğinde Plaketini ve Onur Belgesiʹni takdim etti.
Öğrencilerin geleceklerini kazanmalarını sağlıyor:
Kaliteli Okullar Türkiye 3. Ödülünü Küçükyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesiʹne kazandıran, yıllardır birçok ilklere, başarılara imza atarak medya organlarında birçok kez gündeme gelen Selami ÇİÇEK; “Bu ödülün benim için ayrı bir anlamı var; Moda Rotary Kulübü olarak olağan değil, sıradışı ve ciddi zaman harcanan projeleri hayata geçiriyorsunuz. En önemlisi, başarılı öğrencilere burs imkanı sağlıyor, öğrencilerimizle bir aile gibi aynı masada kucaklaşıyor, geleceklerini kazandırıyorsunuz. Yürekten teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Son görev yaptığı okulda 4 yıllık sürede öğrenci, öğretmen ve idarecilerle yapılan başarılı çalışmaların basında yer aldığını, ilçe ve il yöneticileri tarafından ödüllendirildiğini, ayrıldığı tarihe kadar yapılan çalışmalardan 30 dan fazlasının okulu ilkler arasına taşıdığını belirtti.
Müdür Rotasyonu sonucunda Pendik
Zorunlu idareci değişiklikleri nedeniyle Pendik Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başlayan ve orda AB hibe projesi çalışması, okul iyileştirme çalışmaları, ihtiyacı olan mağdur öğrenciler için “ücretsiz yemeği destekliyorum” projesi çalışmalarıyla hız kesmeyen müdür yeni görevinde ilk ödül ve plaketini almasının anlamlı olduğunu belirtti.
Özgeçmişini Jale SALGIN okudu:
Ödül verilmeden öce misafirlere ve yöneticilere müdür Selami ÇİÇEK hakkında bilgi amaçlı kısa özgeçmişini emekli öğretmen Jale SALGIN okudu.
Başarı ödülleri, kurucu müdürlükleri, basında yayınlanan eğitim haberleri, ulusal ve yerel projeleri, üniversite ve sivil toplum örgütlerde sunumları, AB projeleri ve AB Ülkelerinde sunumları, ilçe-il-Türkiye başarı dereceleri ve okullardaki yapılan ilk uygulamalar. Bütün bunlar okunduğunda Guvenör yardımcısı Bora ERGENE ise “müdürün bir hazine olduğunu ve eğitim için bir şans olarak görülmesi gerektiğini, projelerini destekleyeceklerinibelirtti.