Organizasyonunu Yıldız Koyuncu ve Gülşen Özüdoğru’nun başlattığı etkinlik Pendik Mesleki Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencilerini “Gençlik Şöleninde” buluşturdu.  Yarışma, canlı müzik ve canlı artistik saç yapım performansı sergilenen şölende ayrıca 19 Mayıs Gençlik ve Atatürk ‘ü Anma Haftası münasebetiyle günün anlam ve önemi konuşmasını okul müdürü Selami Çiçek yaptı. Aynı zamanda “22 Mayıs Dünya Kuaförler Günü” olarak kutlanan bu tarihin önemi de vurgulandı.
“Türk Milli Kurtuluş Destanı, Çağdaş ülkelerin seviyesine ulaşma mücadelesi, Uluslararası yarışta var olma mücadelesi olup bunun başarılmasında Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Türk Milleti başarılı olmuştur. 98 yıl önce yazılan bu destan gelecek nesillere taşıyacak gençlere armağan edilmiştir. Bu Bayram ve Cumhuriyet’i siz değerli gençler tarafından sizden sonra gelecek evlatlarınıza yetiştirdiğiniz gençlere aktaracaksınız” diyen Selami Çiçek ayrıca, “Gençlik Şöleni”nde emeği geçen idarecilere, bölüm şeflerine, öğretmenlere, öğrencilere, sponsor Aydın&Taner Kuaför ve Selahattin Yıldız’a teşekkür etti.
Aydın&Taner Kuaför adına katılan Sabahattin Yıldız, okullarla yapılan işbirliğinde stajyer ve burs desteği sağladıklarını 2010, 2012 ve 2013 de yarışmalarda ödül aldıklarını, bugün burada bulunan çırakların mezuniyetinden sonra birlikte çalışacak iş arkadaşı veya aynı şehirde farklı işletme sahibi olacağını yanlarında çırak usta çalıştırabileceklerini belirtti. Pendik mesleki eğitim merkezi ile de gelecek yıl ortak bir çalışma yapabileceğini şirket adına verilen belgenin çok kıymetli olduğunu bu konuda ayrıca okul müdürü Selami Çiçek’e teşekkür ederim diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Müdür yardımcıları; Fevzi Türkmen, Şenay Bilir, Ender Düzler ve Yakup Taşçı öğrencilerin, ip çekme yarışı, sandalye kapma yarışı, yumurta taşıma yarışı, canlı müzik performansı, şiir okuma performansı etkinliklerinde öğrencilerin çok mutlu olduklarını, arkadaşlıklarının yeniden pekiştiğini, işyeri stresinden bir nebze kurtulduklarını gördüklerini belirterek katılım ve başarı sertifikalarını ödülleriyle birlikte dağıttılar.
Bölüm öğretmenleri Emine Çetin ve Fadime Arslan tarafından yönlendirilen; Güzellik ve cilt bakım teknolojisi öğrencilerinin Kuaförlük dalında Erkek Berberliği örnek saç yapımı yarışması, Bayan Kuaförü saç yapımı konusunda görsel sunum ve yarışma yapmaları tüm katılanların ilgi odağı oldu.
Yarışmacılara, etkinlikte görev alanlara, başarılı olanlara ödül veren okul müdürü Selami Çiçek, Aydın&Taner Kuaför adına katılan Sabahattin Yıldız’a teşekkür belgesini verdikten sonra sponsorluğunu yaptıkları Pilav Üstü Tavuk ve Ayran ikramıyla öğrencilere bundan sonra her yıl aynı tarihlerde Pilav Şenliği yapmalarını tavsiye etti.