Ağaç tutkusu

Okulumuz öğretmenleri ve öğrencileri okul bahçesindeki ağaçların bakım ve korumasını yıllardır gönüllü olarak yapmanın keyfini projeyle ilişkilendirerek taçlandırdılar.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün” Ağaçların Adı İstanbul Projesi” için okuldaki ağaçlarla ilgili çalışmayı arkadaşlarıyla birlikte zevkle yaptılar.

Pendik Mesleki Eğitim Merkezinin açılışında emeği olan dönemin müdürü Yüceste Öz ve müdür yardımcısı Fevzi Türkmen tarafından özenle dikip korudukları ağaçlara, yenilerini ilave eden okul idaresi, İstanbul MEM in projesine başvurdular. Şenay Bilir ve Cengiz Bayram ağaçların öğrenciler tarafından korunduğunu, bugüne kadar bakımlı kalmasını sağladıkları için projeyle birlikte ağaç ve doğa sevgisinin belgelendirilmiş olacağını söylediler.

Ekipler kuruldu

Müdür yardımcısı Şenay Bilir ve makine bölümü öğretmeni Cengiz Bayram okul müdürü Selami Çiçek okulun en son aldığı “Beyaz Bayrak” ödülünden sonra bu çalışmanın okula ayrı heyecan katacağını belirtti.

Toplam 48 ağacın isim kartlarını, ağaçların özelliklerini ve fotoğraflarını ağaçların üzerine öğretmen ve öğrenciler birlikte asarak koruma konusunda birbirlerine söz verip arkadaşlarını bilinçlendireceklerini belirttiler.

Sıra Ağacın Adı (Türkçe/Latince) Sayısı
1 LEYLANDİ  AĞACI  ( CUPRESSUS  LEYLANDII ) 36
2 AKCAAĞAÇ  ( PSEUDOPLATANUS ) 5
3 LİMON  AĞACI   (  CİTRUS  LİMONUM ) 2
4 ÇAM  AĞACI   ( GEMMAE  PİNT ) 1
5 CEVİZ  AĞACI  (  JUGLANS  REGİA ) 1
6 IHLAMUR  AĞACI  ( TİLİA  TOMENTOSA ) 1
7 CENNET KUŞU ÇALISI  ( CAESALPİNİA  GİLLİESİİ ) 1
8 ZEYTİN AĞACI  (OLIVAM UBEREM) 1
  TOPLAM 48

Selami Çiçek (Eğitim ve yaşam koçu) Uzman Teknik Öğretmen