Mesleki eğitimden ayrılmanın zorluğu;

1997 yılında Pendikmesem de göreve başlayan ve o dönemde Türk Dili Edebiyatı branşında gözüken daha sonraki yıllarda Türkçe Öğretmeni olarak kararnamesi değişen okulumuzun, sosyal faaliyetler alanında bir numarası, kütüphane kurdu, öğrencileri etkinlilerde buluşturan katıldığı yarışmalarda ilçe-il ve Türkiye dereceleri yaparak başarısını kanıtlayan öğretmenimiz.

Bu okuldan emekli olmak istiyorum derken, sistem değişikliği nedeniyle okulumuzun Türkçe branşına kapanması nedeniyle norm fazlası olup, tayini Kılıçarslan Ortaokuluna çıkan Yıldız Koyuncu öğretmenimiz tayin işleminden sonra ani bir kararla emekli olmak istemiş 2018 itibarıyla emekli olmuştur.

Okulumuzdan ayrılmanın verdiği buruklukla, emeklilik dilekçesini veren öğretmen arkadaşımız kendisine yapılan özel törende plaketini alırken çok duygulandığını ifade ederken göz yaşlarını tutamadı.

Anılarını kitaba dönüştürecek birikime sahip:

Çok anılarının olduğunu, okuyamaz diye gelen öğrencilerle başarılara imza attığını, çok güzel etkinlikleri gönüllü öğrencilerle yaptığını, en çok da kütüphaneyi kullanan çırakları çok özleyeceğini belirten Yıldız Koyuncu kendisi için program yapılmasından çok memnun olduğunu belirtti.

Okul müdürü Selami Çiçek, Yıldız öğretmenin okuldan ayrılmasına tüm arkadaşların üzüldüğünü özellikle daha uzun süre başarılara imza atacakken, emekli olmasını hiç istemediklerini belirterek yeni hayatında başarılı olması dileklerinde bulundu.

Okulun geleneksel altın hediyesini uzun yıllar birlikte çalıştığı İsmail Özgen beyin takmasından çok memnun kalan Yıldız hanıma, müdür yardımcısı Fevzi Türkmen okula başladığı günleri hatırlatıp o günlerle ilgili anılarını paylaştı. Müdür yardımcısı Şenay Bilir ise kütüphane çalışmalarıyla, etkinlik çalışmalarındaki heves ve heyecanını hiç kaybetmeyen öğrencilerini kendi evladı gibi benimseyen bir öğretmenin ayrılmasından dolayı üzgün olduğunu söylemesi tüm arkadaşları duygulandırdı.

Müdür yardımcısı Ender Düzler, Yıldız Koyuncu öğretmenimizin istemeden de emekli olması birlikte çalıştığım bir büyüğüm ve hemşerimden ayrılmanın verdiği üzüntümü ifade edemem dedi.

Selami Çiçek organizasyonu gerçekleştiren, idareci ve öğretmen arkadaşlara teşekkür ederek katılımın tam olmasından mutlu olduğunu belirterek okulun bir Yıldızının daha istemese de kaydığını, idareci, öğretmen ve personelin katılımıyla destek vermesinden anlaşıldığını belirterek emeği geçen öğretmenleri kutladı.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı