Mesleki Çalışma:

 Milli Eğitim Bakanlığının sene başı ve sene sonu “Mesleki Çalışma Programları” ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerince yeniden uyarlanıp zenginleştirerek öğretmenlerin hizmetine sunarken bu işlemi 4 dönem profesyonelce düzenleyen Pendik Milli Eğitim müdürlüğü 2018 Eylül ayı için liste ve programı yayınladı.

Eğitim Seninle Başlar 4:

3 gün sürecek Mesleki Çalışma (EBS Projesi) 105 atölye çalışması, 23 seminer, 18 büyük salon programı, 6 etkinlik, 151 konu ve 420 oturum yapılacak.

2018 Eylül EBS programında Selami Çiçek, 5-6-7 Eylül tarihlerinde Pendik öğretmenlerinden 75 kişilik guruplara “Öğretmenim İsterse” konulu sunumu gerçekleştirecek.

Motivasyon ve öğretmen azmi;

Bir meslek lisesinde, disiplin olaylarının fazlalığı, okul terkinin ve sınıfta kalma oranının yüksekliği, öğretmen terkinin fazlalığı, proje sayısının azlığı, sosyal etkinlik yetersizliği, öğretmenlerin motivasyon kaybının yüksekliği, ÖSS başarısının düşüklüğü gibi etkenlerin “öğretmen isterse” nasıl tersine işlediğini anlatan sunu.

4 yılda büyük değişim:

         Pendik Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü, Uzman Teknik Öğretmen Selami Çiçek; 4 yıllık çalışmanın pozitif yönlerini, başarıları ve motivasyonu “Öğretmenim İsterse” konulu sunumla 3 gün 75 kişilik guruplara sunacak.

Proje – okul başarısı ve motivasyon:

Her yıl 26-33 arası, okul-ilçe-il-Türkiye ve AB projelerinin gerçekleşmesi, sosyal aktivite, sportif etkinlik ve yarışmalar, öğretmen seminerleri, uzman kişi ve kurumların seminer atölye çalışmaları, sınıf, atölye, spor alanı, resim-müzik atölyelerinin yapımı ve yarışmalarına katılım. Bunların sonunda kazanılmış başarıların sahipleri; öğrenci ve öğretmenlerin arkadaşlarının huzurunda ödüllendirilmesi, sertifikalarının verilmesi başarı getirdi.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 

Eğitim Seninle Başlar 4. programına Pendik’te görev yapan tüm öğretmenlerimizin katılımı zorunludur.