Pendik Mesleki Eğitim Merkezi Seminere kahvaltıyla başladı: 

Okulumuz rehber öğretmeni Gözde Yılmaz’ın düzenlemiş olduğu idareciler, öğretmenler ve okul personeline yönelik olan seminer çalışması keyifli bir kahvaltı etkinliği ile başladı. Kahvaltıya katılan herkes memnuniyetini dile getirmiş olup bu tür etkinliklerde bulunmaktan mutlu olduklarını söylediler. Kahvaltı bitiminde tüm öğretmenlerimiz ve personelimiz okulumuz rehber öğretmeni Gözde Yılmaz’ın hazırlayıp sunacağı semineri izlemeye konferans salonuna geçtiler.

Bağımlılık ve Bağımlılık Yapıcı Maddeler Konulu Seminer Çalışmamız:

Seminer çalışmasında günümüz Türkiye’sinde önemli ve büyüyen bir sorun olan bağımlılık konusu üzerinde durulmuştur. Özellikle ergenlik dönemindeki bireylerin değişen insan ve dünyaya uyum sağlayabilme aşamasında risk altında olmaları sebebiyle okullarda bağımlılıkla ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme adına yapılması gereken seminerlerin önemi büyüktür. Seminer içeriği hangi tür bağımlılıkların olduğu, görülme oranları, bağımlılık yapıcı maddelerin tanınması, bağımlılığın etkileri ve sonuçları, bağımlılık belirtileri, bağımlılığın evreleri, bir öğrencinin bağımlı olduğunun nasıl anlaşılabileceği, kullananların ne tür gerekçelere sığındıkları, öğrencilerin bağımlı olmalarını engelleyebilmek için öğretmenlerin neler yapabilecekleri konu başlıkları şeklinde verilmiştir. Seminer sonunda tüm katılımcılar teşekkür ederek verimli bir seminer olduğunu ifade ettiler.

Yakup Taşçı; bağımlılık konusunda sahip olduğumuz bilgilerimiz arttı ve işimize yarayabilecek yepyeni bilgiler öğrendik, verimli oldu dedi.

Fevzi Türkmen; bağımlılık konusundaki farkındalığımız seminer sayesinde artmış oldu, teşekkür ederiz dedi.

Fadime Aslan; bu tür seminerlerin bilinçlendirici yönünün öğretmenlerin bakış açılarına katkıda bulunduğunu söyledi.

Okul Müdürü Selami Çiçek görevli izinli olması sebebiyle etkinliğe katılamamış ancak tüm katılımcılar ile rehber öğretmen Gözde Yılmaz’a başarılar dileyerek, eğitimlerin devam edeceğini, başarılı sunum ve katılım için güzel dileklerini sunmuş ve desteğini hissettirmiştir.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Mesleki Eğitim Merkezi
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu

dav