Şenay Bilir organizasyonu

Pendik mesleki eğitim merkezi öğretmen ve idarecileri bir kez daha 24 Kasım Öğretmenler Günü özel programında bir araya geldiler. Organizasyon müdür yardımcısı Şenay Bilir ve öğretmenlerimiz Atilla Yurdagül-Mehmet Kınık işbirliğiyle geçekleşti.

Tüm idareciler ve gönüllü öğretmenler birlikteydiler

Sabah kahvaltısında buluşan öğretmenlerimize organizasyon ekibi çeşitli sürprizler yaşattı.

Günün ilk sürprizi arkadaşlık ilişkileri ve gülen yüzüyle etkinliklerde her zaman birlikte olmayı seçen Arzu öğretmenimizin bebeği Miraç Gücükoğlu’yla katılması sevgi yumağı oluşturan öğretmenlerimiz bebeği kucaktan indirmeden sevgilerini paylaştılar.

Kahvaltının devamında “Öğretmen Yemin Metni” ve “Türk Bayrağı’nı” sürpriz bir şekilde ortaya çıkaran okul müdürü Selami Çiçek, oldu. Okulun kurucusu ve müdür yardımcısı Fevzi Türkmen’in Yemin Metnini okuyarak tazelemesi, öğretmen Emine Çetin’in şimdiye kadar yemin etmemiş olmasını bu fırsattan faydalanarak tören yaptırması sürprizi oldu.

Kahvaltı programı devam ederken, okul müdürü Selami Çiçek; her 24 Kasımda öğretmenlerimize destek veren ve günün hediyesini en nazik haliyle gönderen Pendik Belediye Başkanımız Dr. Kenan Şahin tarafından gönderilen hediyeleri öğretmenlerimize dağıttı.

Öğretmenimiz Emine Çetin ve Atilla Yurdagül ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimiz başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de anılarının paylaşıldığı bu günde bir araya gelen tüm arkadaşlarımıza belediye başkanımızın hediye gönderme nezaketinden dolayı teşekkür etti.

Günün diğer sürprizini müdür yardımcısı Hasan Olgun özel yaptırdığı pastayı bayanların kesmesi için getirdiğinde yaşandı. Müdür yardımcısı Hasan Olgun, öğretmen Alpaslan KasımoğluFigen Gürel Aslan, Tünay Kasımoğlu öğretmenlerimiz; her zaman mutlu olmamız ve her 24 Kasımlarda bizi bir araya getirecek sıcak ilişkilerimizin olmasını diliyorum dediler.

Okulumuzda görev yapmaya başladığı günden bu güne sıcak ve samimi ilişkilerin çok güzel olduğunu belirten rehber öğretmen Gözde Yılmaz, ilk defa bu kadar mutlu olduğum bir 24 Kasım yaşıyorum, bugün bizi yalnız bırakmayan Gülşen Özüdoğru ve Gülsev Yurdagül arkadaşımla bunu daha iyi anladım dedi.

Günün diğer bir sürprizi de el emeği göz nuru dedirtecek örgü ürünlerini çok kısa bir sürede örerek 3 bayan öğretmenimize hediye eden memurumuz Sema Bolat yaptı.

Huzurevi ve Hastane ziyareti

24 Kasım Öğretmenler haftası münasebetiyle bir gün önce öğrencileriyle beraber Huzur evi ziyareti yapan öğrenci-öğretmen ve idarecilerimiz günü sürpriz ziyaretle sonlandıracağını belirttiler.

Müdür yardımcısı Hasan Olgun eski öğrencilerimizden ve kaza geçiren Çetin Bayçöl’ü; Selami Çiçek, Fevzi Türkmen, Şenay Bilir, Ender Düzler,ve Zeki Er ekibiyle birlikte hasta hane ziyareti yapılacağını söyleyerek katılan tüm öğretmenlerimize ve organizasyonu yapan ekibe teşekkür etti.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Mesleki Eğitim Merkezi
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu