Baharın coşkusu

Pendik mesleki eğitim merkezinde; idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla baharın başlangıcı kabul edilen 21 Mart Nevruz Bayramı coşkuyla kutlandı.

Müdür yardımcısı Fevzi TürkmenHasan OlgunŞenay Bilir ve Ender Düzler öğretmenlerle birlikte organize ettiği şenlikte, müzik eşliğinde ateşin etrafında oyunlar ve öğrencilere yapılan küçük ikramlarla geçti.

Öğretmen ve idarecilerin, öğrencilerle birlikte oluşturduğu tablo arkadaşlık, öğrenci sevgisi, öğrencilerin öğretmenine saygısı, hayatı olumlu yönünde okuma ve baharın insanları mutlu edecek sıcaklığı çok net görüldü.

Müzik-halay-ikram

Birlikte halay çeken öğretmen ve öğrencilerimiz ikramlarla günün güzel geçtiğini belirterek gençlik şölen ve etkinliklerinin kendilerini mutlu ettiğini belirttiler.

Okul müdürü Selami Çiçek; Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için birlikte olmamız, birlikte yaşamamız, içeriden ve dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı mücadele etmemiz bizim genlerimizde var, birlikte aynı coşkuyu kardeşçe yaşıyoruz. Baharın insanlara umut veren sıcaklığını, ağaçlar ve yaşayan her canlı nasıl hissediyorsa biz de iliklerimizde yaşıyoruz tarih boyunca da devam etmesi için gençlerimize güveniyoruz dedi. Etkinlikte emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Mesleki Eğitim Merkezi
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu