Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 5.kez düzenlediği dev organizasyon.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişim dönemi olan seminer dönemini kaliteli ve verimli geçirmek için geliştirip uygulamaya koyduğu “Eğitim Seninle Başlar” projesinin beşincisi başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz;

Geleceğin manevi mimarları olan siz değerli öğretmenlerimize ilham verecek, bazen eğlendirecek, bazen düşündürecek, bazen de geçen bir yılın muhasebesini yapma fırsatını sunacak programımız, 18-19-20 Haziran 2019‘da 188 atölye, 12 seminer, 12 Konferans, 8 Etkinlik başlığında toplamda 660 oturum olacak şekilde planlandı dedi.

Ayrıca “Eğitim Seninle Başlar-5” projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz ve bir çok alanda çeşitlilik arz eden seminer programız ile öğretmenlerimiz; branş bazlı programlarda en son yenilikleri öğrenecek, çeşitli başlıklardaki atölyeler ve seminerler ile hem kişisel hem de mesleki gelişimlerine katkı sağlama imkanı bulacaklardır dedi.

Öğretmenlerimize güvendiğini belirterek; Verimli bir seminer dönemini hep birlikte geçirmek dileğiyle?

Bir ülkenin geleceği eğitimse, yarınlar senin ellerinde, mesajıyla programı başlattı.

Pendik İlçesi öğretmenlerinin katılımıyla başlayan “Eğitim Seninle Başlar” , 145    resmi okul, 126    özel okul ve 7.632    öğretmeni aktif hale getirip, tamamen profesyonelce, tüm öğretmenlerimizin bilgisayar ve cep telefonlarından kodlanmış nüfus cüzdan numaralarıyla tercih ettiler.

Selami Çiçek kendi okulunda sunumunu gerçekleştirdi.

3 gün farklı öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek “Öğretmenim İsterse”, daha önce, Pendik-Kartal öğretmenlerine, İstanbul ve Kocaeli de farklı okullarda, Üsküdar’da “Eğitimde İyi Örneklerde” sunumu gerçekleşmişti.

Selami Çiçek

Uzman Teknik Öğretmen

2014 GlobalTeacher Prize aday adayı