Seyir Tepesi Tesisleri tam doldu

Anadolu Yakası Malatyalılar Derneğinin Malatyalı hemşerilerin, depremzede Malatyalıları, bürokratları ve STK’ları davet ettiği Maltepe Belediyesi Seyir Tepe Sosyal tesislerinde iftar düzenledi.

STK başkanları, okul müdürleri, Yönetim ordaydı

Sivil Toplum Kuruluşlarından ve kurum yöneticilerinden; Gönül Dostu Dernek Başkanı Sadık Dönmezer, İstanbul Yazı İşleri Müdürü Nafi İlçin, Hekimhan Dernek Başkanı Murat Çimen, Maltepe belediyesi Ruhsat Müdürü Celal Çelebi, Kadınlar platform başkanı Nurten Kayabaşı, Süreyyapaşa hastanesi başhekim yardımcısı Dr. Serdar Çiftçi, Denta Akademi diş Hastanesi Dr. Hasan Sazak katılım gösterdi.

Okul müdürlerinden, Haşim Ferruh Akfırat, Süreyya Yapalıal, İbrahim Polat, Selami Çiçek, Ziya Hakan Ata, Anadolu Yakası  Malatyalılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve dernek üyeleri, çok sayıda davetli katıldı.

Yönetim Kurulu Başkan Fuat Çatal

İftar sonrası bir konuşma yapan Dernek Başkanı Fuat Çatal, 6 Şubat’ta Meydana gelen Kahramanmaraş depreminde 11 ilin etkilendiği ve Malatya’nın da ağır hasar aldığı depreme değinerek ölenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar temennisinde bulundu. Pandemi nedeniyle iki yıldır iftar organizasyonu yapamadıklarını hatırlatan Çatal, “Üyelerimizle bu salgın nedeniyle iki yıldır bir araya gelemedik, salgının ortadan kalkmasıyla geçtiğimiz yaz ilk kez düzenlediğimiz bir piknikte bir araya geldik. Sonrasında ise pandemide hayatını kaybeden hemşerilerimiz için mevlit okuttuklarını belirtti.

Yardım ve Destek sağlayan bir Dernek

Pandemi dönemi çalışmalara hız kazandırmak için yeniden planlamalar yaptıklarını ancak bu kez de Malatya’nın da aralarında olduğu 11 ilde felaket yaşandığını kaydeden Fuat Çatal şöyle devam etti: “Deprem dolayısıyla hemşerilerimiz Malatya’da çok zorluk çekti hala da bu zorluklar devam ediyor. Buraya yardımlarımız devam ediyor. Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği olarak biz Malatya Valiliğine nakdi yardımda bulundu

k. Hemşerilerimize de giyecek ve gıda yardımları gönderdik göndermeye devam ediyoruz. İnanıyorum ki sizlerin desteğiyle bu yardımlarımız aralıksız sürecek” dedi.