Rehberlik Servisimize Taze Kan:

Mesleki Eğitim Merkezimize 2016 yılından itibaren Rehber Öğretmen normu verilmesine rağmen iki yıl boyunca görevlendirme öğretmenlerimizden Sefa Altıkardeş ve Emre Bayır tarafından başarıyla yürütülen çalışmaların devamını bu öğretim yılında okulumuzda kadrolu başlayan Gözde Yılmaz sürdürüyor.

Mesleki Çalışmada katılım çok yüksekti.

Milli Eğitim Bakanlığınca sene başı öğretmenlerimizin kazanımlarını artırmak için yapılan Mesleki Çalışma programları, ilçemiz tarafından hazırlanan  profesyonel bir programla okullarımızda yürütülmesi sağlandı.

Buzları kırdık:

Okulumuz rehber öğretmeni Gözde Yılmaz, tüm öğretmenlerimizin katıldığı “Buz Kırma Tekniği” ile bizleri oyun ve drama ile buluşturdu.

Okul müdürümüz Selami Çiçek ve müdür yardımcılarımızın da tam kadro katıldığı etkinlik konferans salonunda gerçekleştirildi.

Öğretmenlerimiz arasında diyalog ve iletişimin daha da pekişmesi adına yapılan bu çalışmada; program sonunda öğretmenlerimizin yüzleri gülüyordu.

Öğretmenlerimizden, Alpaslan Kasımoğlu; önce çekinmiştim daha sonra ortamın güzelliği ve arkadaşlarımın samimi davranışları beni rahatlattı, en mutlu olduğum anları yaşadım dedi.

Öğretmenlerimizden Arzu Gücükoğlu, öğretmeneler arasındaki bu samimiyetin ve hoş görünün tüm okullarımızda özellikle çocuklarımızın okullarında da olmasını isterim dedi.

Müdür yardımcısı Ender Düzler bir sonraki çalışmalarda okulumuz öğretmenleri de; etkinlik yönetmek, sunum yapmak istediklerini belirttiler bundan çok mutlu oldum dedi. Bu programları Gözde hanımla birlikte tasarlayıp onaya sunduğumuzda katılım konusunda tereddütlerimiz vardı, ancak İlçe Milli Eğitimin müdürlüğümüzün bize uygulama zamanı bırakması çalışmalarımızı daha verimli hale getirdi dedi.

Öğretmenlerimizden Emine Çetin; ilk oyunda bana görev verilmesi beni çok heyecanlandırdı zamanla gerçekten buzlarımız kırıldı ve etkinlikten çok keyif aldım dedi.

Oyun ve katılım çeşitliliği:

Rehber öğretmen Gözde Yılmaz; Buz Kırma Etkinlikleri kapsamında tanışma, isim öğrenme, selamlaşma, yöneticiyi bul, Şu Bu O oyunu, kabak oyunu ve balon sepete oyununu birlikte gerçekleştirdik tüm öğretmenlerimiz ön koşulsuz katılım gösterdi teşekkür ederim dedi.

Okul Müdürü Selami Çiçek; okulumuzda öğretmenlerimiz  arasında ilişkilerin iyi olması, birlikte sevinme birlikte üzülme ve birbiri için fedakârlık yapma, etkinliklerde destek olma, etkinliğe katılımın yüksek olması Pendik Mesleki Eğitim Merkezindeki bağların ne kadar güçlü olduğunu göstermiştir. Bunu kırmak isteyenlere karşı bu görüntünün ve etkinliğin başarısının yeterli olacağını belirterek ‘İlişkilerdeki Buzları Kıran’ tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Mesleki Eğitim Merkezi
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu