PENDİK MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ

MÜDÜRLÜĞÜ İLE HER ANLAMDA EĞİTİM

Sağlıkta ihmal olmaz

Okulumuz Sağlık Kulüp ve Proje ekipleri Koordinatörü Arzu Gürkan Yegit; Okullarımız için planlanan diyabet eğitim ve farkındalığını arttırma amaçlı protokol imzalanmıştı. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğini biz de Mesleki Eğitim Merkezimizde Cilt Bakım öğretmenlerimiz ve teknik öğretmenlerimizle gerçekleştiriyoruz dedi. Ayrıca güncel haberlerde; diyabet hastalarında önemli artış olduğu, ailevi nedenlerle ya da vurdumduymazlıkla ihmal edilen sağlık sorunları, daha sonra önlenemez kayıplara neden oluyor diyerek önce öğretmenlerimize sonra tüm çırak öğrencilerimize sunum yaptı.

Arzu Gürkan Yegit ve Cengiz Bayram

Proje ekibi; Makine Teknolojisi Bölümü Öğretmeni Cengiz BAYRAM ve Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Öğretmeni Arzu GÜRKAN YEĞİT okul konferans salonunda eğitim ve farkındalık seminerinde öğrencilerin ilginç sorularıyla karşılaştılar.

Velilerin de ihtiyacı

Okul müdürü Selami Çiçek; Diabet konusunun önemli ve hassas olduğunu bilgi eksiğinin veya yanlış bilgilerin ortalarda dolaştığını, seminer sonu değerlendirme anketlerinde ise anne ve babaların bu konuda ki ihmalinin çok olduğunu belirterek, doğru bilgilerinin azlığını görünce, aynı seminerleri velilerimize de yapmaya karar verdik dedi. Bu konuda emeği olan, sunumda payı olan tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Yanlış beslenme

Müdür yardımcısı Şenay Bilir; Düzenlenen eğitimlerde, beslenme bilinci ile sağlıklı olmanın ne kadar da birbiriyle ilgili iki kavram ve değer olduğu iş yerinde ve ev dışında nasıl yanlış beslenme yapıldığını öğrencilerimiz anladılar dedi.

Müdür yardımcısı Fevzi Türkmen; geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin, sağlıklı yetişkin olmalarını sağlayabilmenin, sağlıklı bir toplum için önemi büyüktür. Kendi ailelerini kurduklarında sağlıklı yaşayıp sağlıkla büyümeleri çok önemlidir dedi.

Rehberlik servisi analizi

Rehber öğretmen Gözde Yılmaz; rehberlik servisi olarak yaptığı anket ve veri çalışmalarında DİABET konusunda, bilgi eksiği ve yanlış beslenme sorunlarını gördüğünü bu konuda veli ve öğrencilerimizi eğitim ve seminer çalışmalarına dahil edilmesinin çok anlamlı olduğunu, DİABET konusunda sunum yapan öğretmenlerimize ve konunun hassasiyetine önem veren idarecilerimize teşekkür ederim dedi.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Mesleki Eğitim Merkezi
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu