Toplum Çalışmaları

Okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin Toplum Çalışmaları kapsamında sene başında aldığı kararı gerçekleştirmek üzere önce huzurevi ile görüşüp öğrenci ve öğretmenlerle program yaptılar.

Pendik Mesleki Eğitim Merkezi Samanyolu Huzurevi’nde

Pendik Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Selami ÇİÇEK, Müdür Yardımcısı Şenay BİLİR ve Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Şefi Arzu GÜRKAN YEĞİT, öğretmen Emine ÇETİN, emekli olup ikinci baharını Samanyolu Huzurevinde geçiren yaşlılarımızı ziyaret etti.

Hafta başında gerçekleştirilen bu ziyaret, Huzurevinde yatan emekli öğretmenlerimizi çalışma yıllarındaki heves ve heyecanını paylaşmak amaçlı düşünüldü.

Çeşitli sebeplerle ikincibaharını huzurevinde geçiren sakinler, yapılan ziyaretten memnun kaldılar, anılarını ve başarılarını hararetle anlatıp geçmişi an be an yaşadılar. İlk defa ziyarete katılan ustalık eğitimi öğrencilerimiz duygu yoğunluğu yaşadı, verilecek her göreve koşa koşa geliriz dediler.

Her bir emekli öğretmenimiz için ayrı ayrı menekşe çiçeği hediye edilerek hatıra bırakıldı.

Cumhuriyet’le doğdum öğretmenim

Emekli öğretmen olup da hatırasını anlatmadan geçmek olur mu? diyen emekli Mihriban öğretmenimiz, 1923 doğumlu olduğunu yokluk ve sıkıntılarla Anadolu’nun dört bucağında görev yaptığını, binlerce genç yetiştirdiğini söyleyip öğrencilerimize nasihat etti.

Ayda bir kez ziyaret ve destek

Okul müdürü Selami Çiçek ve müdür yardımcısı Şenay Bilir huzurevi yetkilileriyle görüşerek Ustalık Eğitim alan öğrencilerimizle ayda bir kez, saç bakım, kişisel bakım ve hijyen konusunda destek vermek üzere proje gerçekleştirme kararı aldılar.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Mesleki Eğitim Merkezi
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu