Hissettiklerimizi unutamadık…ya siz?

Pendik mesleki eğitim merkezi öğretmen ve idarecileri, 2108 yılı “Ustalık Eğitimi” için açılan sınıfla birlikte yeni bir uygulama gerçekleştirmek için bir araya geldiler.

Ustalık belgesi için okuyanlar

Pendik mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin tamamı mutlaka bir işletmede çalışarak hem mesleki gelişimleri hem de ekonomik olarak aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Ustalık eğitimine katılan usta adayları ise mesleki becerilerinin yanında iş yeri sahibi, ortağı veya çalışanı olarak devam ediyor. Bu öğretim yılında kalfalık belgesine sahip olmanın avantajını ustalık belgesine dönüştürmek için okulda açılan ustalık eğitimi sınıfına katıldılar.

Emekli öğretmen ziyaretiyle başladı

Öğrencilerimiz; Öğretmenler haftasında ziyaret ettikleri yaşlı bakım evi-huzur evi yöneticileriyle bir araya gelip ayda 1 kez yaşlı ve bakıma muhtaç olanlara kişisel bakım, berberlik ve kuaförlük hizmeti sunmak istediler.

Usta adayı öğrencilerimiz, okulumuz öğretmen ve idarecileri, huzur evi yöneticileri bu isteğin olumlu bir çalışma olduğuna karar verip, huzur evinde kalan yaşlı insanlara sorup onların da olur unu aldıktan sonra ilk uygulamayı gerçekleştirdiler.

Gönül huzuru

Uygulama ve bakım anında yönetici ve öğretmenler için çok duygulu güzel anların yaşanması kadar, çalışmayı yapan usta adaylarının gönül huzuru-yararlı bir faaliyet yapmanın verdiği haz daha çok öne çıktı.

Bölüm şefi ve öğretmenlerimizden, Arzu Gürkan Yegit, Emine Çetin; normalde devamsızlık yapan iş bahanesi olan ustalarımız bu uygulama için hep birlikte geldiler onlarla gururu duyduk dedi.

Değerlerine sahip çıkan Gençlik…

Müdür yardımcısı Şenay Bilir; usta adaylarımız, değerli gençlerimiz çalışma anında o kadar sevimli ve cana yakındılar ki onlara ve yetiştiren ailelerine çok teşekkür ederim dedi.

Huzur evi yetkilisi Tanju Hanım, yaptığımız etkinliklerle gönüllerin hoş tuttuğumuz insanlara öğrencilerimizin hizmet vermesi, olumlu güzel diyalogların yaşanması bizi çok mutlu etti, mesleki eğitim merkezi öğretmen, öğrenci ve idarecilerine teşekkür ederim dedi.

Devam edecek….

Okul müdürü Selami Çiçek; okulun sosyal hayattan ve öğrencilerin sivil toplum örgütlerinden uzak olması iş başarısını düşürdüğü gibi insani yönlerinden, değerlerinden uzaklaşmasına neden olur, bu etkinliğin başlayıp olumlu sonuçlanmasından dolayı öğrencilerimize, öğretmenlerimize, huzur evi yetkililerine ve idarecilerimize teşekkür ederim dedi.

Ülkesine fedakârlığını ve yetiştirdiği evlatlarına gençliğini, hayatını sunmuş güzel başarılar imza atmış değerli büyüklerimizin ellerinden öpmek, sohbet etmek ve sağlıklı bakımlarını yaptırmak hepimizi gururlandırdı. Faaliyet için bize izin vererek bu güzel anları yaşatan herkese teşekkür ederim diyen, müdür Selami Çiçek, yılbaşından önce bir program daha yapılacağını belirtti.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Mesleki Eğitim Merkezi
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu