Okulumuzun ev sahipliği

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, 2014/16 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Genelgesi,  27.11.2007 tarihli ve 2007/12937 sayılı Binaların Yangından Korunması hakkında Yönetmelik, 28681 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan İş yerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik ve 24804237 sayılı kaymakamlık onayı ile okulumuz salonunda Pendik okullarında görevli öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz buluştu.

Yangın Eğitimi Kursu           

Müdürlüğümüze bağlı okul/kurumlarında çalışanların, Yönetmelikle belirtilen Acil Durum Ekiplerinde görev alanlardan ve mevcut ekiplerde görevli oldukları halde 4.01.04.02.007 numaralı ´´Yangın Eğitimi Kursu´´ eğitimini almamış olanların eğitimleri, İlçe formatörü Sercan Yağcı,   Öğretim görevlisi Hıdır Özerdem tarafından verildi.

Uygulamalı eğitimler İtfaiye ekiplerinden

Kaymakamlık onayıyla görevlendirilen öğretmenlerimiz eğitim başlamadan, okulumuz kantininde karşılandı, H.İ.E sorumlu müdür yardımcısı Ender Düzler ve idarecilerimiz tarafından okulumuz hakkında bilgi verildi, sorular cevaplandırıldı ve 10 saatlik eğitim konferans salonumuzda gerçekleştirildi.

Her eğitim gününde saat 15 00 den sonra Büyükşehir Belediyesi İtfaiye daire başkanlığının gönderdiği ekip lideri ve Pendik İtfaiye ekipleri uygulamalı söndürme tatbikatlarını yaptılar.

Aynı saatlerde okulda bulunan öğrencilerimiz söndürme ekiplerinin çalışmasını izledikleri gibi tatbikata bizzat katıldılar.

İlçe MEM den sürpriz ziyaret

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin Yılmaz sürpriz bir ziyaretle geldiği okulumuzda okul müdürü Selami Çiçek tarafından karşılandı, itfaiye ekiplerine bahçede teşekkür ederken, müdür yardımcıları Fevzi TürkmenEnder Düzler, Şenay Bilir ve Hasan Olgun ile okul müdür Selami Çiçek’in odasında okul hakkında brifing aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz Bey; yangın eğitiminin önemli olduğunu, bize emanet edilen gençlerimizin, öğretmen ve personelimizin can güvenliğinden, okullarımızın korunmasından sorumlu olduğumuzu belirterek, eğitime katılan öğretmenlerimize, eğitim görevlilerine, ev sahipliği yapan okul personeli ile okul idarecilerimize teşekkür etti.