Dünya Kadınlar Günü

Okulumuz öğretmenlerini bir araya getiren etkinlik, idarecilerimiz ve yiyecek içecek bölüm öğretmenimizin çalışmasıyla gerçekleşti.

Öğretmenler odasındaki mutluluk tablosu

Pendik mesleki eğitim merkezimizde her yıl olduğu gibi bu sene de “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” için bir arada olma ve Kadınların hayattaki Başarıları-Zorlukları konusunda, paylaşımda bulunma adına öğretmenler odasında kutlama yapıldı.

En güzel hediye Kitap

Öğretmenlerimizin özveriyle çalışmaları, geleceğimiz ve geleceklerini kurtaracak nesil yetiştirmeleri en ulvi görev diyerek, etkinlik boyunca sadece erkek öğretmenlerin çalışacağını belirten okul müdürü Selami Çiçek, Eğitimci-Yazar Kadir Keskin öğretmenimizin yazdığı “Okul Müdürünün Günlüğünden” isimli kitaptan tüm bayan öğretmenlere hediye etti.

Yiyecek içecek bölümü öğretmeni Mehmet Kınık tarafından hazırlanan yiyecekler ve “Dünyada her şey kadının eseridir” yazılı pasta ikramıyla 8 Mart Dünya Kadınlar günü okulumuzda kutlanırken okulumuzun emektar ablası memurumuz Esma Şekerlisoy pastayı keserek güne ayrı bir anlam kattı.

Tüm annelere, kadınlara, kızlarımıza…

Müdür yardımcısı Şenay Bilir; okul olarak önemli gün ve haftalar ile Anneler Günü kutlamalarının yapıldığını, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yapılan etkinliğin emekçi kadınlara ayrı bir anlam kattığını belirtti. Ayrıca sevgi ve sağlık dolu günlerin tüm annelerimizin, kadınlarımızın ve kızlarımızın yaşamasını diliyorum diyerek duygularını ifade etti.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Mesleki Eğitim Merkezi
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu