Kalfalık-Ustalık sınavı öncesi

Pendik mesleki eğitim merkezimizde, Kalfalık-Ustalık sınav öncesi hazırlıkları donanım ve atölye iyileştirme çalışmaları yapıldı.

Her yıl denklik ve sınavlar için Anadolu Yakasında en çok tercih edilen merkezlerden biri olan Pendik mesleki eğitim merkezimize ilave atölye desteği, aile birliği imkânlarıyla sağlandı.  Halen; Makina, Otomotiv, Elektrik-Elektronik ve Bay/Bayan Kuaförlük alanlarının atölyelerine bir yenisini ilave etmek için okul idaresi çalışmalara erken başladı.

Cilt Bakım ve Makyaj

Güzellik ve saç bakım hizmetleri bölümünde, bay bayan kuaförlüğü, erkek berberliği sınavlarının yanında “cilt bakım ve makyaj alanında” da sınav yapabilmek, yapılacak sınavların bağımsız hijyen ortamda olmasını sağlamak için destek isteyen bölüm şefi Arzu Gürkan Yegit, atölye öğretmenleri Emine Çetin, Duygu Yıldırım ve Fadime Arslan’ın desteği ve okul idaresinin katkısıyla sınavlardan önce atölyenin açılmasını gerçekleştirdiler.

            Karne ve ödül töreninden sonra

2019 Onur belgesi alan öğrencilerimizin belge dağıtım son gününde, “Ahisiad” tarafından öğrencilerimize hediye çeki, idaremiz tarafından  teşekkür ve takdir belgeleri ile “Yaşlı Bakım Hizmeti” etkinliğine katılan öğrencilerimize “Teşekkür Belgesi”  okul müdürü Selami Çiçek, müdür yardımcıları, Fevzi Türkmen, Ender Düzler, Hasan Olgun, Şenay Bilir ve işveren Murat Akbaba birlikte dağıtımı gerçekleştirildi.

Ödül dağıtım töreninden sonra ustalık öğrencileri, öğretmenler ve idareciler “Cilt Bakım ve Makyaj Atölyesi” açılışını gerçekleştirdiler.

Okul müdürü Selami Çiçek, bölüm öğretmenlerinin çevre desteği, aile birliğinin maddi desteği, eğitim görecek usta adaylarının talepleriyle atölyenin gerçekleştirildiğini, atölyenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek başarılar diledi.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Mesleki Eğitim Merkezi
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu