Ramazan Bayramı Öncesi Son Ders

6764 sayılı Genelgeyle başlayan süreç, okulumuz Pendik Mesleki eğitim Merkezimiz,  öğrencilerimiz, ilçemiz için farkındalık ve sosyal proje anlamında çok verimli olmamızı sağladı.

İlk kez 1.dönem sonunda yaşlı ve kimsesiz dostlarımıza öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle ulaşmış 24 Kasım Öğretmenler günlerini kutlamıştık. Ancak öğretmen ve öğrencilerimiz bununla kalmayıp okul idaresinin desteğiyle devam edecek bir projeyle Yaşlı Bakım Evindeki güzel ve vefakâr insanlara daha fazla dokunmak istediler, görüşmeler sonunda saç-cilt-tırnak bakımını gerçekleştiren öğrencilerimiz huzur bulduklarını ifade ettiler.

Bayram Öncesi Gönüllü Ders;

Ustalık eğitimine katılan Güzellik ve Saç bakım öğrencilerimizden Kuaför ve Cilt bakımcılar, öğretmenlerimiz Arzu Yegit ve Emine Çetin müdür yardımcımız Şenay Bilir ile birlikte Huzur Evi ile irtibat kurup Ramazan bayramı öncesi ziyareti gerçekleştirdiler.

Ders alan öğrenci değil Ders veren Görüntü…

Okul müdürü Selami Çiçek; Yaşlı Bakım ve Huzurevi ziyaretinin ders amacıyla başlatan öğrencilerimiz duygusal ve istekli oluşlarıyla adeta ders verdiler, sadece bakım değil, yılların birikimi olan anılarını, hayat öykülerini dinledikçe, yaşlılarımızı daha çok sahiplenen öğretmen ve öğrencilerimizle gurur duyuyorum dedi.

Özlenen tablonun insan ilişkilerinde karşılıklı saygı ve sevgi olduğunu hissettiren gençlerimiz Ustalık belgesiyle beraber İnsanlık-vefakârlık-sıcak dostluk kuracak gençlik görüntüsüyle idareci ve öğretmenlerimizin gönlünü kazandılar.

Müdür yardımcısı Şenay Bilir, buraya öğretmen ve öğrencilerimizle her gelişimiz beni çok duygulandırıyor, mesleklerini güzel icra eden öğrencilerimizin duygusal ve saygılı davranışları, mesleklerine olan güvenleri Mesleki Eğitim Merkezlerimizin ne kadar önemli bir işlevi olduğunu gösteriyor dedi.

Müdür Yardımcısı Fevzi Türkmen ve Hasan Olgun, ustalık öğrencilerinin sınıf açılmasıyla ilgili tereddütlerini, eğitim başlayınca ne kadar olumlu bir hale dönüştüğünü gördük, bundan önce de sosyal aktivitelerimizde gençlerimiz başarılıydı böyle devam etmesinin ilçemiz için de hayırlı olacağını düşünüyoruz dediler.

Bölüm öğretmenlerimiz Arzu Yegit ve Emine Çetin, “mezun olduktan sonra da bizi çağırın geliriz” diyen öğrenci yetiştirmenin, Ramazan Bayramı öncesi mazeret üretmeyen öğrencilerle, yaşlılarımızı mutlu etmenin hazzını yaşadık ne mutlu bize.

Okul müdürümüz Selami Çiçek, müdür yardımcılarımız Fevzi Türkmen, Şenay Bilir, Hasan Olgun ve Ender Düzler ile katılım gösteren tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz dediler.