MEB ve Unicef işbirliği

Mesleki Eğitim Merkezlerimizin “Çıraklık Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme Materyalleri hazırlama Projesi kapsamında Soru Oluşturma ve Geliştirme Çalıştayı” için okul müdürümüz Selami Çiçek Kuşadası’ndaki çalıştayına katıldı.

Unicef Eğitim Sorumlusu Cansu Albayrak, açılış konuşmasında Mesleki Eğitimin geliştirilmesi ve Çocuk Hakları konusunda bilgi vererek, ülkemizde mesleki eğitim merkezlerimizin önemli bir görev üstlendiğini belirterek. Unicef’in Çocuk İşçileri ve Çocuk Hakları konusunda hassas olduğunu, ülkemize dışarıdan gelenlerin özellikle eğitim konusunda geri kalmaması ve sigorta gibi diğer haklarından mahrum kalmamaları için özel ilgi ve çalışmalarda desteklerinin çok önemli olduğunu belirtti.

e-sınava geçiş

Başkan Süleyman Akgül, okul müdürlerini bizzat dinleyerek e-sınava geçiş öncesi ve sonrası, 6764 sayılı kanun hakkında kamuoyunun olumlu geri dönüşleri, 2 ayda bir e-sınavla denklik için müracaat edeceklerin kalfalık ve ustalık belgesine ulaşabilecek olmasının vatandaşları ve eğitim camiamızı mutlu etmiştir dedi.

İlk çalıştay 5 meslek alanında

71 Eğitimcinin bir araya geldiği çalıştayda Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, 5 meslek dalının e-sınava geçişi öncesi soru hazırlanması ve soruların geliştirmesi için mesleğinde tecrübeli idareci, öğretmen ve uzmanlar bir araya geldi.

Daire başkanımız Süleyman Akgün başkanlığında bir araya gelen ekipte, Bakanlık temsilcisi Aydın Yavşancı, bakanlık bilgi işlem yetkilileri, okul müdürleri, uzman öğretmenler, bölüm şefleri ve öğretmenleri tarafından yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ettirilerek bir sonraki çalıştay için tüm veriler oluşturuldu.

Selami Çiçek 

Uzman Teknik Öğretmen/Eğitim ve Yaşam Koçu