Başkandan her Çalıştaya destek.

Daire başkanımız Süleyman Akgün başkanlığında bir araya gelen ekip, Bakanlık temsilcisi Aydın Yavşancı, bakanlık bilgi işlem yetkilileri, okul müdürleri, uzman öğretmenler, bölüm şefleri ve öğretmenleri tarafından yapılan çalışmalar bir sonraki çalıştay için tüm verilerin oluşturulmasını sağladı.

Başkan Süleyman Akgül; uzun yılların birikimiyle oluşturulan veriler ekipler tarafından en ince ayrıntısına kadar değerlendirilecek, Ankara’dan yönetim desteği devam edecek ve bizzat ekiplerle birlikte çalışılacak dedi.

UNICEF

Mesleki Eğitim Merkezlerimizin “Çıraklık Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme Materyalleri hazırlama Projesi kapsamında Soru Oluşturma ve Geliştirme Çalıştayı” na UNICEF destek verdi.

Unicef Eğitim Sorumlusu Cansu Albayrak, Daire Başkanımız Süleyman Akgül, moderatör-planlamacı-temsilci Aydın Yavşancı ve Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, alanlarında tecrübeli idareci, öğretmen ve uzmanların bir araya geldiği çalıştay 5 Temmuz 2019 Cuma günü kapanış töreniyle sona erdi.

Her gurubun ayrı ayrı çalıştığı soru hazırlama-düzenleme ekibi saat kavramını düşünmeden bir sonraki ekibe yol gösterecek özveride çalıştı. Özellikle deneyimlerini ve yılların sınav becerilerini sorulara aktarırken son çalıştayda yüksek verim alınacağını belirttiler.

Soru hazırlık yöntemi sunusu.

Soru güvenliği ve intihalden özellikle her ekip lideri ayrı bir ihtimam gösterdi. Hazırlanan soruların dijital ortama geçirilmesi ile ilgili bilgi işlem merkezi ekibi gayretlerini gösterirken, soru hazırlama teknikleri konusunda sunum yapan Harun Codal, ekiplerin kafasındaki “yüzlerce soruyu” çözdü.

Öğretmen temsilcilerimizden teşekkür.

5 Temmuzda eğitime katılan uzman ve öğretmen temsilcileri bay ve yan öğretmenlerimiz, çalıştayın zor ve başarılı olduğunu, Bakanlığımızı ekipleri buluşturup yıllardır beklenen “soru havuzu” oluşturma konusunda uzmanımızın ve öğretmenleri buluşturduğu için tebrik ve teşekkürlerini belirttiler.

Pendikmesem müdürü Selami Çiçek; okul yöneticilerinin mevzuat ve denklik sonu yapılacak kalfalık-ustalık sınavları takvimi konusunda Aydın Yavşancı ile birlikte çalışan ekibin ilk yapılacak e-Sınav için hazırlıkları tamamladığını bu çalışmanın yıllık takvime dönüştürüldüğünde tüm okullarımızın rahat bir nefes alacağını belirtti.

Aydın Tavşancı; ekibe katılan tüm arkadaşlarımız profesyonelce ve özveriyle çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum, ortaya çok güzel ve başarılı bir tablo çıkacak bunda emeği olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ve hayırlı yolculuklar diliyorum dedi.

Selami Çiçek

Uzman Teknik Öğretmen/Eğitim ve Yaşam Koçu/2014 GlobalTeacherPrize Aday Adayı