Şubat tatilinde Pazar günü veli-öğrenci-öğretmen buluşması

Mesleki Eğitim Merkezimizin 2020 yılı itibarıyla AB Projesi kapsamında başvurusunu kazandığı “Hibrit araçlarda motor ve ECU” konulu çalışma için proje koordinatörü Öğretmen Tuncay Pire ve Yusuf Yıldırım,  öğrenci-veli-öğretmen ve idarecileri okulda buluşturdu.

Çekya ve Macaristan’a gitmeden önce AB ulusal Ajansın talebini yerine getirmek ve okul-veli buluşmasını sağlamak üzere 26.01.2020 Pazar günü okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.

AB Projesi toplantısında ekip tamdı.

Projeye katılacak olan tüm öğrencilerin ve velilerinin katıldığı toplantıya öğretmen Yusuf Yıldırım, Murat Çolak, Koordinatör Tuncay Pire, müdür yardımcısı Hasan Olgun, Fevzi Türkmen ve okul müdürü Selami Çiçek katıldı.

Proje koordinatörü Tuncay Pire tarafından hazırlanan taahhütname ve adres-iletişim bilgileri velilerimiz, öğrencilerimiz ve idarecilerimiz tarafından imza altına alındı.

Toplantıya Yusuf Yıldırım’ın mesleki bilgilendirme, öğrencilerimizin uyacağı kurallar ve guruplar konusunda verdiği bilgilerle başlandı.

Müdür yardımcısı Hasan Olgun; öğrencilerimizin seçildikten sonraki başarı değerleri, okul içi davranışları, sorumluluk almaları ve giderken yanlarında taşıyabilecekleri eşyalar ve işletme sahiplerine alınacak hediyeler konusunda velileri bilgilendirdi.

Ulaşım, otel, yemek, işyeri, sertifika tanıtıldı

Proje koordinatörü Tuncay Pire; proje başvurusundan itibaren başlayan süreci, öğrencilerin tek tek seçimi, Çekya ve Macaristan’da kalınacak otel, yemek yenilecek lokanta, staj yapılacak işletme, alınacak sertifika ve tutulacak ders notları, dosyası, vs… konularında tek tek bilgi verdi. Sürecin çok zor olduğunu, bu işlemlerden herhangi birinin aksaması nedeniyle projenin iptal edilebileceğini, herhangi bir keyfiyetle projenin tehlikeye atılamayacağını belirtti.

Okulumuzu, ilçemizi, İlimizi, Bakanlığımızı, Ülkemizi TEMSİL..

Okul müdürü Selami Çiçek; katılım konusunda hassasiyet gösteren veli ve öğrencilere, bu toplantının gerçekleştirilmesinde emeği olan öğretmenlere teşekkür ederek konuşmaya başladı. Öğrencilerimizin istekli ve gayretli olduğunu, derslerdeki başarılarının olumlu yönde arttığını, yurt dışına giden ekiptekilerin, okulumuzu, ilçemizi, ilimizi, ülkemizi temsil ettiğini belirterek bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirtti. Pendik Mesleki Eğitim Merkezinden yurt dışına giden staj yapan ilk öğrenciler olduğunu, orada kazandıkları bilgi, beceri ve mesleki gelişmelerini işyerinde yıllarca göstereceklerini, gelecekte kendi işyerleri veya çalıştıkları birimlerde bu tecrübeyle örnek olacaklarını belirtti.

Selami Çiçek Uzman Teknik Öğretmen-Pendikmesem

2014globalteacherprize aday adayı