Pendik esnaf ve sanayi oda başkanı Bilal Gündoğdu’yu ziyaret

Pendik Mesleki Eğitim Merkezimiz AB Projesi kapsamında, kazandığı “Araçlarda Hibrid Motor ve ECU” konusunda bilgi payl

aşımı ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Pendik esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Bilal Gündoğdu beyi öğretmen ve öğrencileriyle ziyaret ettik.

Okul müdürü Selami Çiçek tarafından projenin safhaları, okul ve öğrencilerimize kazandırdığı avantajları, katılım şartları, çırakların staj sonrası işletmelerindeki bilgi birikiminin sunulması konusunda temsilen bir gurup öğrenci ve yurt dışına gidecek öğretmenleri başkan Bilal Gündoğdu ile tanıştırdı.

İlçemize ve Ülkemize faydalı olacak

Başkan yurt dışı tecrübesinin çok önemli olduğunu, yapılacak stajda öğrencilerin kazanımlarını esnafımızla paylaşmaları, uygulamalarda başarılı olmaları, ilçemiz Pendik ve Ülkemiz için faydalı olacaktır dedi.

Pendik esnafına farkındalık sağlayacak

Pendik Sanayisinin civar ilçelere göre daha merkezi olması, daha çok araç ve insana hizmet vermesi staj yapacak gençlerimize çalışma imkanı sunması açısından daha fazla değer katacaktır, projenin yazılmasında emeği olan öğretmenlerimize, bizimle her çalışmada birlikte olan, ilçemize değer katan okulumuza ve teşekkür ediyorum dedi.

Esnaf odası olarak eğitimin

ve eğitimcilerimizin yanında olduk destek verdik bundan sonra da destek vereceğiz diyerek ziyarete gelen tüm öğrencilere hediye vererek hayırlı yolculuklar diledi.

Pendik için ilk

Pendik Sanayi Sitesi dernek başkanı Ethem Aksoy bey bu mesleğin içinde 40 yıllık tecrübem ve yurt dışı çalışmışlığım var ilk defa çırak öğrencilerimizin yurt dışına çıkıp staj yaptığını görüyorum emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ederim dedi.

Koordinatör öğretmen Tuncay Pire, çırak öğrencilerimiz Çekya-Praq ve Macaristan Budapeşte de 10 günlük staj yapacaklar, 2 ayrı grup ve ayrı tarihte olmak üzere 20 öğrenci 4 öğretmen bu hareketliliği gerçekleştirecek, öğrencilerimiz hiç ceplerinden para harcamayacak Ulusal Ajans tarafından kabul edilen proje için 33 154.oo € destek alındığını belirtti.

Selami Çiçek

Uzman Teknik Öğretmen 2014 Globalteacherprize Aday Adayı