Okulumuz idaresi Friterm işletmesinin Çağdaş Kadrosuyla; kurumda çalışan personelin Önceki öğrenme, Çıraklık, Kalfalık, Ustalık, kurslar konusunda, bilgilendirme, belgelendirme ve eğitime ihtiyacını belirleme konularında toplantı yapıldı.

ISI DEĞİŞTİRİCİLER-

EVAPARATÖRLER/SOĞUTUCULAR

HAVA SOĞUTMALI KONDENSERLER

KURU VE ISLAK-KURU SOĞUTUCULAR

Konusunda 41 Yıllık deneyime sahip en az 200 çalışanı olan eğitime ve eğitimciye olumlu yaklaşımını-desteğini kurumsallaştıran firma yetkilileriyle, okulumuz müdürü Selami Çiçek, uzaktan eğim gerçekleştirdi.

2 saatlik web interaktif ortamda;  gelişen teknolojiyi eğitimle tamamlama, zorunlu olan MYK-Kalfalık-Ustalık-Usta öğreticilik belgelerinin hangi şartlarda alınabileceğini, Eğitim Koordinatörü Dr. Kadir İsa, Eğitim Şefi Çağla Yıldız ve İnsan Kaynaklarından Arzu Verir soru- cevap şeklinde Pendik Mesleki Eğitim Merkezi müdürü Uzman Teknik Öğretmen Selami Çiçek’ten aldılar.

Çıraklara sağlanan haklar, mesleki eğitim merkezlerinin işleyişi, kurumlarında farklı alanlarda çalışanların belgelerinin nasıl tamamlanacağı, müracaat şekli, mevcut belgelerin geçerliliği, denklik, önceden öğrenme gibi konularda işletmenin sorumlulukları tartışıldı.

Orta öğretim kurumlarından ayrılanlar veya ortaokul mezunlarının Friterm şirketinde istihdamı, sonrasında alacakları eğitimle kazandığı haklar konusunda şirketin olumlu yaklaşımları nedeniyle memnuniyet duyduğunu belirten Selami Çiçek bu konuda Pendik mesleki eğitim merkezi olarak istenildiği takdirde destek verileceği belirtilmiştir.

Selami Çiçek-Uzman Teknik Öğretmen

2014 Globalteacherpize aday adayı