Sayın bakanımız Prof. Ziya Selçuk:

“Bugün, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nü anarken aziz milletimizin her daim birlik, beraberlik içinde olmasını ve bir kez daha bu tür hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyorum. 15 Temmuz gecesinin karanlığını aydınlığa kavuşturmak için sokaklara dökülen milletimizin her ferdine teşekkürlerimi sunuyorum. Gazilerimizin her birine sağlıklı ve uzun ömürler dilerken başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere bugün aziz vatanımızda huzur içinde yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi

Sinsice hareket eden işbirlikçiler:

Tarih boyunca Türk Birliğini, Türk Kardeşliğini, Türk Dostluğunu, Türk Gücünü kıskanan milletler, savaş meydanında yıkamadıkları-yenemedikleri bu güzel ülkemizi; hainlikleri, satın aldıkları güçlerle denemişlerdir. En son denedikleri bu hain güçler yıllar boyunca sinsice hareket etmiş, STK, Yargı, Savunma, Eğitim, Emniyet, hatta ailelerin içine girerek kardeşi kardeşe düşman ederek emellerine ulaşmak için pusuda beklemişlerdir.

Oyunlarının ortaya çıkacağı ve deşifre olacakları anda yaptıkları kalkışma ve darbe girişimi öncelikle halkın direnci, sivil toplum örgütlerinin direnci ile emniyet güçlerinin askeri güçlerle işbirliği sonunda önlenebilmiştir.

Silahsız Vatansever kardeşlerimiz:

İlk anda karşı koyan ve silahsız vatandaşlarımızdan 251 şehit Ülkemizin Alpaslan’dan bugüne Türk Anayurdu olan topraklarımızın Türk Kalmasını sağlamıştır.

son dönemlerinde hainliğini gösteren dış devletler topraklarımızın kaybına, milyonlarca insanın ölmesine, askerlerimizin şehit olmasına neden olmuş, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yurt savunmasında gösterdiği üstün gayretle Anadolu’nun Türk Kalmasını sağlamıştır.

Şehit ve gazilerimizin hatırasına:

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü bugün okulumuzda anarken, Yüce Türk Milletimizin her zaman birlik, beraberlik kardeşçe yaşamasını, huzur ve güven içinde olmasını okulumuz ve idaremiz olarak diliyoruz. İnşallah bir daha bu tür hadiselerin ve hainliklerin yaşanmaması dileğiyle okulumuz idaresi Tüm Şehitlerimizin ruhlarına, gazilerimizin sağlıklarına, şehit ve gazilerimizin yakınlarının, sağlıklarına ulaşması gayesiyle öğretmen-idareci ve öğrenci temsilcisinin katıldığı mevlit düzenlemiştir.

Cumhuriyetin kuruluşundan bu güne iç ve dış mihrakların hainlikleriyle binlerce Şehit verilmiş 15 Temmuz Gecesine kadar yaşanılan bütün hainliklerin üstüne bu darbe girişimi, Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın canına kast etmek isteyen darbecilere de ağır darbe vurulmuş, Kahraman Türk Milletinin birlik ve beraberliğiyle zafer kazanılmıştır.

Katılımcıların dinlediği Kuran tilavetinden sonra dualar okunmuş, şehitlerimizin ruhlarına hediye edilmiştir. Allah Kabul Eylesin.

Aziz Milletimiz var olsun. Vatanımız ilelebet Türk Anayurdu olsun.

Selami Çiçek

Uzman Yüksek Teknik Öğretmen 2014 Globaltechaerprizeorg Aday Adayı