Corona başlangıcıyla;

12 Mart 2020 den itibaren Ülkemizde Covid19 salgını nedeniyle alınan tedbirler gereği, eğitime ara verilmiş, toplu yaşam alanları ve kişisel korunma yöntemleri yeni usullerle belirlenmiştir.

Özellikle eğitim alanlarında kalabalık grupların, öğrencilerin, öğretmenlerin, kursiyerlerin velilerin bir arada olmadan iş ve işlemlerin yürütülmesi sağlanmış 15 milyonluk eğitim ordusunun EBA gibi altyapısı sağlam olan Uzaktan eğitimi Milli Eğitim Bakanımız Prof. Ziya Selçuk başta olmak üzere bakanlığımızın tüm birimleri eğitimdeki süreci başarıyla devam ettirmişlerdir.

Sağlık alanında günlük veriler tüm vatandaşlarımızca takip edilmiş, kamu kurum ve kuruluşlarındaki yöneticilerimiz gerekli tedbirleri alarak salgının daha da büyümesini önlemişlerdir.

        Okulumuzda alınan tedbirler:

Okul ve merkezlerimizde devam eden yaşam koşullarında gerekli tedbir alınarak, sınav, kurs, eğitim ve interaktif toplantılar yapılmıştır.

Pendik Mesleki Eğitim Merkezimizde, Sağlık Bakanlığımızın ve Milli Eğitim Bakanlığımızın ön gördüğü tüm tedbirler alınmış kuruma gelen vatandaşlarımıza, ateş ölçümü, sosyal mesafe kurallarına uyulması, dezenfektasyon kullanılması, kişisel maske kullanımı ve koruyucu şeffaf siperlik kullanımı gibi tedbirler uygulanmıştır. İnteraktif toplantılar düzenlenmiş, müracaatlarda sosyal mesafe ve dezenfektasyon işlemi mutlaka gerçekleştirilmiştir.

         Usta Öğretici Belgesi:

İş yerlerimize usta öğretici ihtiyacı ve kurumumuza müracaatlar göz önüne alınarak, guruplar oluşturulmuş, konferans salonumuzda sosyal mesafe aralığı düşünülerek düzenleme yapılmış, derse katılımlarda maske zorunluluğu, dezenfektasyon kullanımı ve ateş ölçümü yapılarak, müdür yardımcılarımız, Fevzi Türkmen, Rukiye Kesti, Hasan Olgun ve öğretmenimiz Nusret Sert Tarafından derslerin verilmesine başlanmıştır.

         Kursların devamı:

Okul müdürümüz Selami Çiçek ilk ders başlangıcında Fevzi Türkmen, Rukiye Kesti ve Hasan Olgun’la derse girerek ortamı kontrol etmiş, sorulara cevap vererek kursun hayırlı olması dileğiyle, bundan sonra koruyucu tedbirlerin, personel, kursiyer, ders öğretmeni ve müdür yardımcıları tarafından sağlanarak müracaatların değerlendirileceğini; gruplar halinde kursların açılacağını belirtmiştir.

Selami Çiçek

Uzman Yüksek Teknik Öğretmen GlobalGoldenPrizeTecher 2014 Aday Adayı