İMEP

Türkiye’de kaliteli ve mesleki eğitim yoluyla Suriyeli ve Evsahibi Toplulukların İstihdama Erişimlerinin Kolaylaştırılması Programı Kapsamında, okulumuz müdürü Selami Çiçek öğretmenlerimizle toplantı gerçekleştirdi.

Halen 645 çırak öğrenci, kalfalık sınavına müracaat 90, ustalık sınavına 120 müracaat ve lise diploması almak için müracaat eden 125, kişi ile yoğunluk yaşayan okulumuz ayrıca program dâhilinde Piktes kapsamında çalışmalarını yürütmektedir.

Okulumuza görevlendirme gelen Suriyeli öğretmenimiz Reem Derbak ile birlikte yapılacak çalışma ve öğretmenlerimizi bilgilendirme sonunda 4 Suriyeli öğrencimiz okula devam edecekler.

Broşür-El ilanı ve afiş

Milli Eğitim Bakanlığımızca yaptırılan el broşürleri koordinatör öğretmenlerimizce, işletme ziyaretlerinde işyeri sahibi ve ustalara teslim edilecek afişler işletme sahiplerince işyerlerinde ilan edilecek.

Bakanlığımızca yaptırılan büyük ilanlar ise Pendik belediyemizden destek alınmak suretiyle koordinatör öğretmenlerimiz ve belediye tarafından sanayi girişlerinde asılacak.

Kayıtlara devam

Okul müdürü Selami Çiçek, Corona19 salgını döneminde mesleki teknik okullarımızın başarısını tüm kamuoyu kabul etti ve alkışladı, biz de mesleki eğitim merkezi öğretmen ve idarecileri olarak işletmelerimizin çırak-kalfa isteklerini karşılamak, çalışanların ise belgelendirilmek üzerine taleplerini karşıladık.

Öğretmen desteği

Makina bölüm öğretmeni Alpaslan Kasımoğlu; işletmelerle yapılan görüşmelerin olumlu geliştiğini, çırak öğrenci kaydının istihdama destek için verimli olduğunu, okulumuzla irtibat konusunda görüşmeler yapıldığını, Pendik Belediyesi işbirliğiyle afişlerin Sanayi girişlerine asıldığını belirtti.

Okulumuz hep açık kaldı

Ayrıca 12 mart 2020 tarihinden bu güne kadar mesai saatleri içinde okulumuzu hep açık tutarak öğrencilerimizin, işletmelerimizin talep istek ve sorularına cevap verdik. Öğrencilerimizin istihdamına destek olan işletmelere, bu dönemde görevini yapan öğretmen, personel ve idarecilerimize teşekkür ederim dedi.

Selami Çiçek

Uzman Yüksek Teknik ÖğretmenEğitim yaşam Koçu-Okul Müdürü