Ürünlerindeki kalite ve lezzete katkı

Tatlı çeşitleri, börek çeşitleri, lokum ve pasta çeşitleri ile çerezde lezzeti kaliteyi sunan TATBAK, personelinin de kaliteyi sürdürmesi, mükemmeliyeti yakalaması için önemli bir hamle yaptı.

Eğitimi personeline yayacak

Önce çalışanlarının Ustalık pozisyonunda olanları tespit edip eğitim almalarını sağladı. Şirketin çalışanlarından 26 Usta aldığı İş Pedagoji eğitimiyle sürdürdükleri yenileşmeyi, Pendik Mesleki Eğitim Merkezi öğretmen ve idarecilerinin gözetiminde yüz yüze sınava girerek belge için eğitimi tamamladılar.

Adem Doruk Tatbak mağazalar genel müdürü ve Fabrikalar üretim müdürü Muhammet Ömer Yılmaz;

Başarılı olanların alacağı Usta Öğreticilik Belgesi ile bundan sonra; şubelerindeki usta, kalfa ve çırakların bilinçli, kaliteye önem veren, müşteri memnuniyetini sağlayacak hatta lezzetini yaşatacak ekip oluşmasını sağlayacağını belirttiler.

Belgelendirmeye önem veriyor

Doğal ve lezzetli ürünlerin hijyen sağlanmış ortamda ustalar tarafından üretilmesi, eğitime katılan çırak öğrenciler ve Usta Öğreticilerle her ürününün kalitesini müşterilerine sunacak.

Çok yakında Usta Öğreticilerin ve ustaların gözetiminde stajyer veya çırak öğrencilerin bütün şubelerinde daha başarılı bir çizgi yakalamasını düşünen TATBAK yönetimi, Mesleki Eğitim Kurulunun kabul ettiği 33 meslek alanı ve 181 meslek dalının getirdiği yeni meslek dalları avantajıyla Çırak-Kalfa-Usta ve Usta Öğreticilik belgelendirmelerini sağlayacak.

Pendikmesem

Müdür yardımcısı Hasan Olgun; Pendik mesleki Eğitim Merkezinin 737 öğrencisi olduğunu, salgın nedeniyle işletmelerin bazı öğrencilere izin vermesine rağmen Tatbak şirketinin çalışma şartlarının uygunluğu nedeniyle işlerin devam ettiğini yeni meslek alanlarıyla çırak kaydı ve denklik sınavı için müracaatlar konusunda bilgilendirme yapıldığını belirtti.

6764 Sayılı Kanun

Okul müdürü Selami Çiçek; 6764 sayılı kanun gereği, işletmelerde çırak stajyer öğrencilerinin devamı için İş Pedagojisi eğitimi almış Usta Öğretici olma zorunluluğunu ön şart olarak belirttiklerini, önceki öğrenmelerle ilgili Denklik müracaatlarını 33 meslek alanı 181 meslek dalında kabul ettiklerini belirterek işletmelerin çalışanlarını mutlaka belgelendirmeleri gerektiğini belirtti.

Selami Çiçek; Eğitim ve belgelendirme konusunda hassasiyet gösteren TATBAK firması sahibi ve yetkililerine teşekkür etti.

Selami Çiçek

Uzman Yüksek teknik Öğretmen /2014  #globaltecherprize aday adayı