Yazar, söz bilimci, şair, söz hekimi, sporcu, öğretmen, müdür:

Değerli dostum, meslektaşım Ülkemiz için aynı hedefe koştuğumuz, gelecek nesillere İyi bir Ülke, yetiştirdiğimiz gençlerle iyi bir gelecek sunmak istediğimiz müdür arkadaşım İhsan Koç’u, salgın nedeniyle bahanesi olanlara inat mesaisinin başında iken arkadaşım Fevzi Türkmen’le ziyaret ettik.

Birbirini Tamamlayanlar, Birbirini tam anlayanlardır. İ.KOÇ

Çalıştığı her kurumu, başladığı her işi, zirveye taşıyan öğretmen İhsan Koç, Anadolu’da başlayan görev aşkını 40 sene geçmesine rağmen kaybetmemiş, aksine her acıdan, her yokluktan, her yoksunluktan kendisine tecrübe katarak başarılı olmuş. Bu başarısını, yanında, çevresinde öğrencisine, velisine, çalışanlarına, öğretmenlerine arkadaşlarına canlı canlı yaşatmış. Bununla da yetinmeyip yazıya dökerek kitap haline getirmiş.

İmzalı kitaplarını takdim etti:

Tecrübelerini beyaz sayfalara döken öğretmen-idareci İhsan Koç;

Tercümansız Sözler,

Esir Etme; Tesir Et,

Yağmurun Yurdu Yok,

Söz Hekimi ve son eseri;

Tecrübeye Yolculuk, kitaplarıyla, okuyucusuna sunmuş.

Gazi Torunu:

İhsan Koç eserlerinde tecrübelerini ve gençlerin yetişmesi için önerilerini, sade dille, vecize ile, söz dizisiyle, resimlerle anlatırken bazen de espri ve nükteyle okuyucunun ilgisini çekmeyi başarmış.

Son kitabında Gazi Dedesinin hatıraları geçmişiyle gurur duyarak, gençlerin de Ata’sıyla, anne ve babasıyla Ülkesiyle gurur duymasını, duyulması gerektiğini hatırlatmış.

Değerli dostum İhsan Koç’a, yazılarında, görevinde ve ailesiyle yaşamında mutluluklar, başarılar dilerim.

Selami Çiçek Uzman Yüksek Teknik Öğretmen – Eğitim ve Yaşam Koçu, Globalteacherprize 2014 aday adayı 9 Mayıs 2021