Mesleki Eğitim; Altın bileziktir.

Yelkikanat Vakfı Başkanı Handan Yelkikanat Pendik Mesleki Eğitim Merkezini gezerek; atölyelerde devam eden Kalfalık ve Ustalık sınavları hakkında bilgi aldı. Her yaş grubundan sınava girenlerin olduğunu, müracaat edenlerin mesleki bilgi ve becerilerini uygulamalı sınav sonucunda belgelendirdiklerini duyunca mutluluğunu ifade etti.

Vakıf Başkanı Yelkikanat; Ülkemizin başarısı, meslek sahibi insanların sayısına bağlı, herkes kendi geçimini sağlayacak mesleğini edinir, bunu çocuklarına da öğretirse, ihtiyaç sahibi kimse kalmaz, Meslek Liselerinin sayısı artırılmalı, mezunları kaliteli iş üretmeli, mesleği olup da belgesi olmayanların bu okullarda belge alması sağlanmalı dedi.

Ülkemize kan veriyor Can veriyorsunuz.

Bu okulların; öğretmenlerinin ve idarecilerinin görevleri kutsal ve çok önemli, öğrencileri de Ülkemizin mücevherleridir, onları çok seviyorum dedi. Mesleki eğitime destek amaçlı 24 derslikli 1250 öğrencinin okuyacağı bir okul yaptırdığını, mezun talebelerine her yerde rastladığını, özellikle çalışırken gördüğü her öğrencisine uğradığını belirtti.

Yelkikanat Vakfını Kurduk.

Handan Yelkikanat Vakfı; Ülkemize değer katacak insanları, talebeleri destekleyip burs vermek, sağlık alanında, bilim alanında başarılı olan, buluş yapan, yurt dışında tahsil yaparak Ülkemize değer katacak talebelere, başarılı bilim adamlarına destek vermek vakfımızın görevi olacak dedi.

En büyük hayali

Eşim Hayrettin Yelkikanat mühendisti, tamir edemediği alet, çözemediği sorun yoktu. Çok güzel buluşlar yaptı, makinalar üretti, İstanbul Teknik Üniversitesinin en parlak öğrencisiydi, hocaları ondan övgüyle bahsederdi, sizler de övgüyle bahsettiğiniz öğrencilerinizi takip edin, destekleyin başarılı olsunlar. İhtiyaçları varsa bursla destekleyin onlara geri dönüşü de öğretin ki, güçlü olduklarında bu talebeler, usta, patron olduğunda diğer öğrencilere burs versinler. Arkada kimsenin boynu bükük kalmasın. Eşim Hayrettin Yelkikanat en çok bunu isterdi, Vakıf Kurup ihtiyacı olan başarılı gençleri desteklemek isterdi, çünkü kendisi de burs alarak okumuş dedi.

Hedefleri olsun

Atölyeleri inceleyen Eğitim Hayırseveri Handan Yelkikanat; başarılı insanlara Ülkemizde çok ihtiyaç var, bakın bu salgında talebeler üretim yaptılar, ümidim sağlık alanında da buluş yapmaları Ülkemizi dünyada önemli yere getirmeleri, Avrupa bizim talebelerden bahsetmeli, bizim çocuklarımız Ülkemizde çalışıp üretip Dünyaya satmalı dedi.

Ülkemize ve Gençlerimize değer veren.

Müdür yardımcısı Fevzi Türkmen, 33 yıl bu meslekte çok başarılı öğrencilerimiz oldu, yetiştirdiğimiz öğrenciler, usta oldular, işveren oldular, yanlarında insan çalıştırıp evlerinin ihtiyacını karşılıyorlar, biz bundan çok mutluyuz, sizin gibi Ülkesine ve Gençlerine değer veren Hayırsever ve Vakıf başkanımızın okulumuzu ziyaret etmesinden çok mutlu olduk, teşekkür ederiz efendim dedi.

Ziyaretin önemi.

Okul müdürü Selami Çiçek; Mesleki Eğitimin önemi bilen ve gelişmesi için çaba sarf eden Hayırsever, Vakıf Başkanı Handan Yelkikanat Hanımefendinin okulumuzu ziyaret etmesinden onur duyduk. Okul, yurt, orman, köprü, cami yaptırmanız ve başarılı öğrencilere burs vermeniz Ülkemizin gelişmesine en büyük destektir teşekkür ederiz dedi.

Çıraklarımızı Ülkemizin Temel Taşlarından görüp kalkınmanın hedefi ve değerli bulmanızdan onur duyduk, öğrencilerimi, öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz adına teşekkür eder saygılarımızı sunarız dedi.