Okulumuzun öğrencileri, öğretmenleri, personeli ve idarecileriyle birlikte, “Telafide Bende Varım” Etkinliği kapsamında, Tarihi Yarımada gezimiz çok başarılı geçti.

               Öğretmenlerimiz rehber oldu

Çemberlitaş’tan başlayan, Tarihi Yarımada Gezimizde, öğretmenlerimizden; Gökhan Nair, Şenay Bilir ve Rukiye Kesti tarafından katılımcılara Tarihi Yarımada hakkında bilgi ve tarihsel gelişim anlatıldı.

İstanbul’da tarihi hissederek yaşamak, turizmle başlayan keşfetme duygusu, yaşadığımız kenti tanıma isteği ve birlikte bir organizasyona katılma duygusu bir araya gelince organizasyon başarılı geçti.

              Öğretim yılına motivasyon

Müdür yardımcısı Rukiye Kesti; okulumuz öğretmenleri ve personeliyle birlikte oluşturulan sevgi ve saygı ilişkisi, öğrencilerimize olumlu yansıdığı gibi, arkadaşlarımız arasında organizasyon yapma, proje çalışmaları, tarihi zenginliğimizi keşfetme, öğretim yılı içerisinde daha enerji dolu olmamızı sağlıyor dedi.

Müdür yardımcısı Fevzi Türkmen; yıllardır öğrencilerimize derslerimizde, sohbetlerimizde anlattığımız İstanbul Tarihi ve İstanbul Güzelliğini arkadaşlarla birlikte yeniden keşfetmek güzel bir duygu dedi.

Öğretmen Şenay Bilir; Milli Eğitim Bakanımızın Mesleki Çalışma dönemlerinde “birlikte çalışma-keşfetme-eğitim ve seminer” etkinliklerini okulumuz idareci, öğretmen, personel ve öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirmek, başarıyla sonuçlandırmak, öğretmenlik adına güzel bir duygu dedi.

               1.yılında Ayasofya ziyareti

Ayosofya Cami’sini açılışın 1.yılını doldurmadan, oğlumla ve arkadaşlarımla birlikte ziyaret etmek bana çok ulvi bir duygu yaşattı, inşallah öğrencilerimle birlikte ayrıca organizasyon yapmayı hedefliyorum diyen öğretmen Ümran Altun teşekkürlerimizle birlikte dualarımız da bugün inşallah yerini bulacaktır dedi.

Mesleki Çalışma Programı, Telafide Bende Varım, Şehrimi Tanıyorum, Tarihi Zenginliklerimiz, Kuruluştan Kurtuluşa. Gibi etkinliklere ekip olarak katılmanın birlik ve beraberliği pekiştirdiğini, görev yapmanın yanında huzurlu bir ortamın oluşmasında da faydalı olduğunu belirten müdür Selami Çiçek; katılım gösteren arkadaşlarımıza, bu tür organizasyonları başarıyla sonuçlandıran idarecilerimize, destek veren Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Selami Çiçek Uzman Yüksek Teknik Öğretmen – Eğitim ve Yaşam Koçu, Globalteacherprize 2014 aday adayı   2021