Kaymakam Dr. Sayın Hülya Kaya hanımdan iltifat ve tebrikler

Pendik İlçesinde göreve başladığı günden itibaren, öğrencilerin okullaşma ve işsizlik mücadelesinde önemli çalışmalar ve tedbirler aldığını belirten Dr. Hülya Kaya, Mesleki Eğitim Merkezlerinin bu iki işlevi de yerine getirerek sorunların çözümünde başarılı olmasına etkisi olduğunu belirtti.

2021 Yılının UNESCO tarafından Dünyada kutlanacak günler arasında Ahi Kültürü ve Ahi Yılı seçilmesi ve Cumhurbaşkanlığı Makamınca 2021 Yılının Ahi Yılı Kabulü nedeniyle; Şed Kuşanma Törenini izlerken sahnedeki ekibin çok başarılı olduğunu, duygu yüküyle oynadıklarını bunu da seyirciye hissettirdiklerini belirterek tüm ekibi tebrik etti.

Atölye ve Laboratuvarların yapılmasında katkısı olan STK ve okul idarecilerine Kaymakam Dr. Hülya Kaya teşekkür etti.

         Kaymakam; Kalfalık ve Ustalık sınavları için ilave atölyelerin yapılmasının Pendik İlçesine avantaj sağlayacağını, esnaflarımızın belgelendirilmesi, ilçe dışındaki sınav merkezlerine gitmemesinin ekonomik olarak fayda görecek olmasının önemli olduğunu belirtti.

         Kurum müdüründen bilgi

Okul Müdürümüz Selami Çiçek; Mesleki Eğitime kazandırma Projesi (MEK), Yabancı uyruklu vatandaşlarımızın eğitimi konulu PİKTES Projesi, Hibrit Motorları ve ECU konulu Avrupa’da Staj yapacak çırak öğrencilerimiz için AB projesi, Ahi Kültürü ve Şed Kuşanma konulu Pendik İlçe Programı ile okul öğrenci sayıları, açılacak olan atölyeler hakkında bilgi verdi.

         Mesleki Eğitime Kazandırma Projesinde 201 öğrenci kaydı

Eylül 2021 tarihinden bugüne kadar her hangi bir işyerinde çalışmayan ve okula gitmeyen, bir işyerinde çalıştığı halde okula kaydı olmayan 14-17 yaş arası 201 gencimizin hem işletmeye kaydının yapıldığı hem de okul kaydının gerçekleştirildiği belirtildi.

İlçemizin Kalfalık ve Ustalık Sınav merkezi olarak görev yapan okulumuzun atölyelerine takviye olarak, Yiyecek İçecek Atölyesi, Güzellik ve Saç Bakım Atölyesi ve Satış Elemanlığı sınav alanı oluşturulduğunu belirten okul müdürü Selami Çiçek Aralık 2021 tarihinde yapılacak sınavlarda kullanılabilmesi için çalışmaların hızlandırıldığını gerekli onaylar için yazışmaların yapıldığını söyledi.

Müdür yardımcısı Fevzi Türkmen; Ahi Kültürü ve Ahilik Kutlaması kapsamında yapılan Şed Kuşanma Törenine katılımı ile öğrenci ve öğretmenlerimize verdiği destekleri ve beğenerek izlediğini belirten iltifatları için Kaymakam Dr. Sayın Hülya Kaya Hanımefendiye sahne ekibi adına teşekkür etti.

Selami Çiçek   Uzman Yüksek Teknik Öğretmen/ Eğitim ve Yaşam Koçu, Globalteacherprize 2014 aday adayı