Mesleki ve teknik eğitimde, özellikle Mesleki eğitim merkezi öğrenci kayıtlarında “çığır açacak” yeni proje…
Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in açılışını ve protokolünü imzaladığı törende;
Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, Genel müdürümüz Sayın Nazan Şener, İTO Başkanı Sayın Şekip Avdagiç, İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, Daire Başkanımız Süleyman Akgül, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Rektörler, Öğretim görevlileri, ticaret erbabları, işverenler, okul müdürlerinin buluştuğu bir basınla paylaşıldı.

“Millî Eğitim Bakanlığı olarak gece gündüz demeden mesleki eğitimi güçlendirmek için çok büyük çaba sarf ettiklerini dile getiren Bakanımız Sayın Mahmut Özer, bu hikâyenin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Geçmişte mesleki eğitimle ilgili devletin hem eğitimin hem de üretim ve hizmet sektörünün içinde olduğunu kaydeden Bakanımız Sayın Mahmut Özer, “Devlet üretim ve hizmet sektöründen çekildikçe mesleki eğitim devletin üzerinde kaldı, ama istihdam özel sektöre kaldı, bir türlü bir araya gelemiyordu. Becerilerin uyumlaştırılması, eşleşme ile ilgili süreçlerde hep sıkıntı yaşandı. İşte bizim yaptığımız şey bunu değiştirmek oldu. Dedik ki iş dünyasının temsilcileri bizim verdiğimiz mesleki eğitimle ilgili alanları gelin birlikte yönetelim, müfredatı birlikte güncelleyelim, öğrencilerimizin işletmedeki beceri eğitimlerini birlikte planlayalım, öğretmenlerimizin işbaşı ve mesleki gelişim eğitimlerini birlikte planlayalım. Ama tek bir şey istiyoruz; istihdamda öncelik olsun.” ifadelerini kullandı. Milli Eğitim  Bakanı  Mahmut Özer

Mesem öğrencisine kolay iş bulma imkanı:

“Dijital İstihdam Eşleştirme Platformu” isimli proje-protokol, işveren-okul-öğrenci buluşmasını daha kolay buluşturup, tek havuzda ilan edilecek iş imkanı-çalışma alan/dalı okul ve öğrencilerimize sunulacak.

Mutluyuz…..
2015 yılından itibaren bu projenin benzerini Pendikmesem web sitesinde işveren-koordinatör öğretmen-veli-öğrenci buluşması sağlamış olmaktan ekibimiz adına gurur duydum.

Okulumuz web sitesinde hâlâ devam ederek 1400 öğrencimizin %95 inin istihdam edilmesini sağlama başarısını gösterdik.

“Dijital İstihdam Eşleştirme Platformu” Projesinin İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını dilerim.

#meslekiveteknikeğitimgenelmüdürlüğü  #istanbulvaliliği  #mesleğimhayatım  #meslekieğitim  #ito  #iso

@pendik_kaymakamligi @pendikmem @pendikbelediyesi @pendikmesem

Selami Çiçek   Uzman Yüksek Teknik Öğretmen/ Eğitim ve Yaşam Koçu, Globalteacherprize 2014 aday adayı