İstanbul Pendik Mesleki Eğitim “Eskimeyen Dostları” buluşturdu;

Hizmet Şeref belgesi ve plaket;

Mesleğinde tüm zorlukları yenerek Trabzon’un küçük bir köyünden çıkıp, Matematik öğretmeni olan ve aralıksız 35 yıl çalışarak yüzlerce genç yetiştiren, Erol Büyükkara öğretmenimize Milli Eğitim BakanlığınınHizmet Şeref Belgesini” duygu dolu anların yaşandığı ortamda teslim ettik.

Okula geldiği günden itibaren beyefendiliği, öğrencileriyle yaptığı çalışmalarda ise hep başarılı olan, sosyal ilişkilere önem veren, arkadaşlarıyla çok uyumlu çalışan; Turan Temur hocamız 32 yıllık çalışmasını Milli Eğitim Bakanlığımızın verdiği “ Hizmet Şeref Belgesini” eşinin bulunduğu toplantıda alması tüm arkadaşlarına “Gücümü eşimden alıyorum” dedirtti.

Aspirin gibi çözüm üreten;

Okulda bulunduğu anlarda sorun çözen, Mobilya Dekorasyon Öğretmenliğinin yanında okul bilgi işlem, okul fotoğrafları çekimi, tamirat ve tadilatlara anında çözüm üreten ve tüm arkadaşları tarafından takdirle karşılanan Mustafa Kumcu, öğretmenimiz norm fazlalığı nedeniyle okuldan ayrılmıştı. Ancak arkadaşlıkları ve birlikte yapılan güzel çalışmaları unutmadığını ifade ederek, kendisine sunulan plaket ve hediyeleri özellikle okuldan ayrılan arkadaşlarının elinden alması Mustafa Kumcu’ya tarif edilemez bir sevinç yaşattı.

Yüreğim ve kalbim sizinle;

Okuldan ayrıldığım halde yüreğim ve kalbimle sizinleyim, ne zaman davet ederseniz yanınızdayım diyen İsmail Özgen’ in mutluluğu, yüzünde okunurken arkadaşlarının ne kadar duygulandığını tarif etmek imkânsızdı.

Müdür yardımcısı Şenay Bilir ve öğretmen Figen Gürel Aslan, Duygu Yıldırım ve Gülşen Özüdoğru tarafından yapılan buluşma organizasyonu 2018 Pendik Sahilde gerçekleşirken okul müdürü Selami ÇİÇEK in doğum gününü de unutmamış olmaları enteresandı.

Gecenin çok güzel ve duygu dolu anlarla geçmesi, katılımın yüksek olması, öğretmenliğe değer veren, arkadaşlık ilişkilerinde çok iyi olan bir kurum olmasında tüm arkadaşlarının iyi niyetli ve mesleğini sevmelerinden kaynaklandığını belirten okul müdürü Selami Çiçek emeği olan arkadaşlarına ve tüm katılımcılara, gecenin detaylarını yakalayıp fotoğraflarıyla ölümsüzleştiren şef Atilla Yurdagül’e teşekkür etti.

Birlikte olmanın, güzel insan olmanın gereği;

Şenay Bilir ve ekibi; bu iklimi oluşturan sevgi çemberi ve arkadaşlık ilişkileri bizden önce ne kadarsa, o kadar daha fazlalaştırdık bunda arkadaşlarımızın payı büyük, gelecek organizasyonumuz da böyle muhteşem olacak diyerek etkinliği sonlandırdılar.

 

 

Selami Çiçek 2014 GlobalTeacherPrize aday adayı