İlçe Müdürümüzün ziyareti

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin Yılmaz, okul ve kurum ziyaretlerine devam ediyor. Okulumuzda devam eden Yangın Eğitimlerinin uygulama safhasında hem ilçemizin İtfaiye görevlilerini yerinde uygulamalarıyla görmek hem de eğitim alan öğretmenlerimizle sohbet etmek amacıyla glen müdürümüz Aytekin Yılmaz idarecilerimizden bilgi aldı.

Okulumuz hakkında bilgi alışverişi

Okul müdürü Selami Çiçek ve ekibinden Fevzi Türkmen, Şenay Bilir, Ender Düzler ve Hasan Olgun’dan okulun çalışmaları, öğrenci durumu, denklik başvuruları ile ustalık eğitimleri konusunda bilgi aldı.

Tanıtım toplantısının verimliliği

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz bey mesleki eğitim merkezi tanıtımlarının yerinde olduğunu önceki hafta yapılan rehber öğretmen ve müdür yardımcıları tanıtım toplantısının ileride tekrarının faydalı olacağını, bu öğretim yılı mezunlarının çoğunluğunun örgün ortaöğretim kurumlarına yerleştirildiğini açık öğretim lisesine kayıtların az olduğunu belirtti.

Kayıtlar ve sigorta

Okul müdürümüz Selami Çiçek, okul kayıtlarının kasım ayının sonuna kadar devam ettiğini, halen gelen öğrenciler olduğunu mağdur etmeden kayıtlarının yapıldığını, işletmeleriyle sözleşme imzalayanların sigorta başlangıcı yapıldığını, denklik için müracaatların halen devam ettiğini belirtti.

Müdür yardımcılarımız Fevzi Türkmen, Şenay Bilir, Ender düzler ve Hasan Olgun kurum işleyişi, yapılan projeler ile seminerler hakkında bilgi verdiler.

Vatandaş memnuniyeti

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin Yılmaz, Mesleki Eğitim Merkezinin öğrenci sayısı, açılan ustalık eğitimi sınıfları ve işletmelerdeki öğrenciler açısından eğitimi tamamlayıcı bir unsur olduğunu, sorunsuz işlerin çözülmesinden ve vatandaşların memnuniyetinden dolayı tüm ekip arkadaşlarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ederek başarılar diledi.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Mesleki Eğitim Merkezi
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu