En güzel hediye

Değerli dostum hemşerim, yetimlerin Hami’si, çalışkan, sivil toplum kuruluşlarının gönüllü üyesi Hüseyin Bayır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e BAŞÖĞRETMEN unvanının verildiği gün kabul edilen Öğretmenler Gününde hediye ettiği güzel kitabı bugün sizlerle paylaşmak istiyorum.

Anadolu’dan esinti

Anadolu’nun güzel yürekli ve merhametli insanının konu edildiği, okumaya başlayıp bir çırpıda okuyacağınız “Öğretmenime” kitabını yazan Malatyalı hemşerim Hüseyin Bayır.

Yetimlerin koruyucusu

ATAYED başkanı ve yetim çocuklara kendini adayan, Hüseyin bey yazdığı kitabı 2.Baskı yapmış herkesin sevebileceği, okuduğunda kendisinden bir şeyler bulabileceği, yaşanmış hikâye ve çevresinde yaşanan duygusal ve güzel insanların hikâyesi.

Bir inşaat kalfasının onurlu ve duygusal anları, aç iken bile ekmeğini ve geleceği olan parayı paylaşabilmek, memleketinin halis hane duygularını kaybetmeden ölünceye kadar bağlı kalmak, çocuklara değer vermek; bizim de güzel duygularımızı açığa çıkartıyor.

“Öğretmenim” Kitabı

Teşekkürler Hüseyin Bayır; sivil toplum derneklerinde gönüllü çalışmanızdan, ATAYED in her şeyi olmandan ve bu güzel kitabı Ülkemize ve biz okuyuculara hediye etmenden dolayı teşekkürler, “iki kelimeyi bir araya getiremedikleri halde sosyal medyada fenomen olanların” aksine akıcı bir öyküyü yüzlerce sayfaya sığdıran ve 2.Baskısı yapılan bu güzel kitap için teşekkürler, başarılar yolunuz açık, yüreğiniz sağlam kaleminiz kuvvetli olsun.

?

?

?

?

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Mesleki Eğitim Merkezi
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu