Temmuz 2019-Eylül 2018

Pendik Mesleki Eğitim Merkezine Eylül 2018 de başvurarak ustalık eğitim almak istediklerini, 1 yıl boyunca devamsızlık yapmadan, verilen dersleri takip edeceklerini, sosyal etkinlik ve faaliyetlere katılacaklarını belirterek kayıt yaptırdılar.

Okulun en devamlı, istekli, gayretli, çözüm ortağı ve başarılı öğrencilerinden olan “Ustalık Eğitim Grubu” başarı belgelerini alıp sınav haklarını kazanmaları okuldan uzaklaşmaları için gerekçe olmadı. Öğretmenlerine, idarecilerine ve arkadaşlık ilişkilerine Vefa’larını gösteren grup Pendik Gülistan Sofrasında kahvaltı organizasyonu düzenledi.

Zaman su gibi geçti.

Güzellik ve saç bakım hizmetleri öğretmeni Emine Çetin, derslerin bu kadar güzel, istekli ve heyecanlı geçeceğini ummamıştım, 1 yılın nasıl geçtiğini anlayamadık, öğrencilerimizi kutluyorum, okulumuzun bu eğitimi açmasının ne kadar isabetli olduğunu yaşayıp öğrendik dedi.

İdareci ve öğretmenlerden tam not.

Müdür yardımcısı Şenay Bilir, öğrencilerimiz “öğrenci” vasfını gerçekten kaybetmeyerek hem öğrenme hem de yaşama-tecrübe kazanma açısından çok deneyim kazandılar, sosyal etkinlik açısından birlikte yapılan her faaliyet çok başarılı geçti. İş yaşamlarında da aynı başarıyı yakalamalarını diliyorum dedi.

Müdür yardımcısı Hasan Olgun-Fevzi Türkmen ve bölüm şefi Arzu Gürkan Yegit, ustalık eğitimi açmış olmanın zorluklarını bize unutturan bu gurup gelecekte iş başarılarıyla da bizi çok mutlu edecekler. Hepsini ayrı ayrı tebrik ederiz dediler.

Sosyal çalışmalarda destek.

Okul müdürü Selami Çiçek, kalfalık eğitimi almış belli bir ölçüyü kazanmış aynı zamanda bir işletmede çalışan, yaş itibarıyla olgunluk dönemini geçiren “Ustalık Eğitimi” grubunun okulda tüm öğretmenlerimiz ve arkadaşlarıyla uyumlu olması, “Yaşlı Bakım” hizmeti için huzur evi ziyaretleri unutulmaz ve alkışlanacak bir çalışmaydı. İdareci ve öğretmen arkadaşlarımızı, öğrencilerimizi tebrik ederim dedi.

Selami Çiçek

Uzman Yüksek Teknik Öğretmen

Eğitim ve Yaşam Koçu/2014 GlobalTeacherPrize Aday Adayı