Şubat Dönemi Programı

Okulumuz idaresi, Bakanlığımızın 8-12 Şubat 2021 dönemi mesleki çalışma programına, kurumsal ilaveler yaparak öğretmenlerimize duyurup, Şubat dönemi Denklik Sınavlarıyla birlikte uygulamanın yapılmasını sağladı.

8 Şubat Pazartesi sabahı saat:9 30 da Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Prof. Dr Adnan Boyacı ‘nın açılış konuşmasıyla başladı tüm öğretmenlerimiz tarafından EBA üzerinden canlı yayında izlendi.

Saat 10:10 da Milli Eğitim Bakanımız sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk EBA üzerinden canlı yayında, uzaktan eğitimi başarıyla yürüten, bakanlık personeline, okul idarecilerine, ders öğretmenlerine, öğrencilere ve tüm velilerimize teşekkür etti. Eğitime destek veren ve emeği geçen herkesin, bu dönemde çok yoğun ve yorucu bir program yürüttüklerini belirtti. 8.sınıf ve 12.sınıf öğrencilerin yüz yüze eğitimleri ile sorumluluk sınavlarının okul idarecileri tarafından organize edileceğini belirtti.

Saat: 11:30- 13:00 arasında okul müdürümüz Selami Çiçek tarafından tüm öğretmenlerimiz tarafından katılım sağlanarak, öğretmenler kurulu gerçekleştirildi.

9 Şubat Salı günü 1.oturumda okulumuz müdür yardımcısı Hasan Olgun Mesleğim Hayatım, İşletmelerde meslek eğitimi, öğrenci stajları ve devam devamsızlık konusunda bilgi verdi.

1.Oturumda, müdür yardımcısı Rukiye Kesti tarafından tüm öğretmenlerimize, Hibrid ve seyreltilmiş eğitim hakkında bilgi vererek, okulumuzun 15 Şubattan sonra izleyeceği çalışma programını müdür yardımcısı Fevzi Türkmen ve okul müdürü Selami Çiçek ile birlikte sundular.

10 Şubat Çarşamba günü, okulumuz öğretmenlerine bakanlığımızın emirlerinde bahsedilen sosyal etkinlik kapsamında, öğretmenimiz Derya Gün, Gözde Yılmaz, müdür yardımcımız Rukiye Kesti Tarafından organize edilen Karoeke etkinliği, ikramlar eşliğinde yapıldı.

Okulumuz öğretmenleri Yusuf –Duygu Yıldırım‘ın dünyaya gelen kızları Berra Yıldırım için tüm öğretmenlerimizin desteği ile alınan hediye takdim edildi.

İlçe milli eğitim müdürlüğümüzce Başarı belgesi ile ödüllendirilen idarecilerimiz Şenay Bilir ve Hasan Olgun‘a sürpriz yapılarak belgeleri; katılım gösteren öğretmenlerimizin huzurunda takdim edildi. Duygusal anlar yaşayan idarecilerimizden Şenay Bilir; çalıştığım dönemlerde başarılı işlere ve olumlu yaklaşımlara imza atan ekibin içinde olmanın gururu ve uyumla çalıştığımız arkadaşlarımıza, bizi taltif eden ilçe milli eğitim müdürümüze, uyumlu çalışmamızda emeği çok olan müdürümüze, teşekkür ederim dedi.

Müdür yardımcımız Hasan Olgun meslek hayatında 2.si olan başarı belgesinin motivasyonunu artırdığını, aynı azim ve istekle çalışacağını belirterek herkese teşekkür etti.

Saat 11:00 itibarıyla Mesleki Eğitim Genel müdürümüz Dr. Kemal Varın Numanoğlu‘nun uzaktan eğitim yoluyla Mesleki Eğitimdeki gelişmeler konulu semineri, idarecilerimiz ve meslek dersi öğretmenlerimizle birlikte izlendi.

11 Şubat Perşembe günü, EBA programı izlenerek, saat 11:00 itibarıyla Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ahmet Talat İnan ile zoom üzerinden interaktif eğitim yapıldı.

Endüstri 4.0 ve Endüstrideki gelişim, mesleki teknik eğitim konulu toplantı başarıyla yürütüldü.

12 Şubat Cuma günü; EBA üzerinden programlar tüm öğretmenlerimiz tarafından takip edildi.

TATBAK personelinin Usta Öğreticilik Eğitimine katılıp başarılı olanların belgeleri, işletmenin yaptığı organizasyonda  Eğitim Gönüllüsü ve hayırseveri Hakmar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Doruk‘un katılımıyla Usta Öğreticilik belgeleri okul müdürümüz Selami Çiçek, müdür yardımcılarımız, Fevzi Türkmen, Rukiye Kesti ve Hasan Olgun‘un katılımıyla dağıtıldı.

2021 Şubat dönemi mesleki çalışma takvimi bakanlığımızın emirleri doğrultusunda, sosyal faaliyet, akademisyenlerin sunumu, öğretmenler arası sosyal ilişkilerin gelişmesi etkinliği, denklik başvurusunda bulunup sınava giriş hakkı elde eden adayların uygulama sınavları, belge dağıtımı gibi etkinlikler yapıldı ve sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak sonlandırıldı.

Selami Çiçek    Uzman Yüksek Teknik Öğretmen / 2014 /Globalteacherprize aday adayı /Eğitim ve Yaşam Koçu