Öğretmenlerimizin ve personelimizin sağlığı bizim için önemlidir:

Okulumuz kadın personeline ücretsiz mamografi-ultrason kontrol etkinliği düzenlenmiştir.

Pendik Mesleki Eğitim Merkezinde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliği için beden eğitimi öğretmeni Derya Gün‘ün öncülüğünde, müdür yardımcısı Rukiye Kesti, okul rehber öğretmeni Gözde Yılmaz, okulun memurları Esma Şekerlisoy ve Sema Bolat’ın destekleriyle  “Kadınlarımızın Sağlığı Bizim için ÖNEMLİDİR” sloganıyla Pendik Belediyesiyle işbirliği yapılmıştır.

Günümüzün en tehlikeli hastalığı:

Selami Çiçek; Etkinliğimiz; bayanlar için en tehlikeli ve sinsi kanser riski taşıması nedeniyle duyarlılık oluşturmayı amaçlamıştır. Öğretmenlerimizin sağlığı için farkındalık sağlayan Derya Gün öğretmenimize, duyarlılık gösteren personelimize teşekkür ederiz dedi.

Dr. Elif Bostan; Genel tıpta olduğu gibi kadınlarda görülen hastalıklarda düzenli aralıklarla yapılan muayenelerdeki amaç, kanser olgularının erken tanısı, kansere bağlı ölümlerin azaltılması ve hastanın zamanında hekime ulaşımın sağlanmasıdır. Günlük yaşamda hem aile içinde, hem de çalışma ortamında çok aktif bir rol üstlenen kadınlarımızın sağlığının korunması toplumsal sonuçları açısından da büyük önem taşımaktadır, bu amaçla okulumuzun duyarlılığı Toplum Sağlığı açısından önemlidir dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına:
Müdür yardımcısı Rukiye Kesti; Topluma, ailelerimize ve çocuklarımıza karşı bir sorumluluk bilinci oluşturmak amacıyla, 8 MART Dünya Kadınlar Gününde kadın öğretmenlerimize sağlık taraması yaptırarak farkındalık oluşturmak istedik dedi.
Okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Derya Gün‘ün öncülüğünde gerçekleşen bu etkinliğimizde PENDİK İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün sağladığı imkânlarla Dr. ELİF BOSTAN tarafından 8 öğretmen ve çalışanımız için kadın sağlığı taraması yapıldı.

Öğretmen Gözde Yılmaz; Bu etkinliğimizle Dünya Kadınlar Gününü, tüm dünyanın da etkilendiği salgından dolayı sağlık açısından ele almak istedik.

Okul müdürü Selami Çiçek; bu konuda personelimizin katılımından ve sağlığına önem göstermesinden dolayı öğretmenlerimize ve ilçe Sağlık Müdürlüğüne, Dr. Elif  BOSTAN’a teşekkür etti.

Selami Çiçek Uzman Yüksek Teknik Öğretmen/2014 Globalteacherprize Aday Adayı