Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Bilal Gündoğdu’dan destek

            Mesleki eğitim merkezinin esnafların belgelendirilmesinde ve çırak öğrenci kayıtlarında çok önemli bir yer tuttuğunu belirten Başkan Bilal Gündoğdu ve Ethem Aksoy, ziyaretten dolayı teşekkür ettiler. Daha önce yapılan yardım ve desteğin yanında, sınav ve eğitim için Yiyecek İçecek Atölyesinin kurulması yönünde de yönetim kurulu kararıyla destek verilebileceğini, Pendik için, Pendik Esnafı için hemen yanı başlarında olan okulun avantaja dönüşeceğini, okul idaresinin ve öğretmenlerimizin çalışmalarını çok başarılı bulduklarını Başkan Bilal Gündoğdu belirtti.

            Tam kadro Yönetim Kurulu Desteği

Pendik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bilal Gündoğdu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, okulumuzun idareci ve öğretmenleriyle görüşme gerçekleştirdi. Okul müdürü Selami Çiçek; Ahi Kültürü ve Şed Kuşanma Töreni için yapılan ilçe programına Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bilal Gündoğdu‘nun yönetim kurulunun tüm üyeleriyle birlikte katılmasından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular.

MEK ProjesiPİKTES Projesi ile Şed Töreni hakkında bilgi veren ekip, mesleki eğitime oda başkanlığı süresince hep destek olan Esnaf sanatkârlar Odası Başkanı Bilal Gündoğdu‘ya teşekkür ettiler. Mesleki eğitimde öğrenci sayısının artması, atölye ve laboratuvarların yeterliliği, kalfalık ve ustalık sınavlarının 13 meslek alanıyla 72 meslek dalında yapıldığı konusunda bilgi verildi.

             Oda başkanlığından destek talebi                                                                           

Bölüm öğretmenleriyle birlikte müdür yardımcısı Fevzi Türkmen;   son yıllarda yiyecek içecek meslek alanında müracaatların arttığını, Pendik‘te bu alanda Esnaflarımızın belge sahibi olma isteğinin arttığını, yanlarında çırak çalıştırabilmesi için okulda atölye ve laboratuvar kurulması isteğini belirterek verecekleri destek için teşekkür etti.

           MEK tanıtımı                                                                                                          

Mesleki Eğitime Kazandırma ve PİKTES konusunda, saha sorumlusu Rehber öğretmen Gözde Yılmaz ile Bölüm Şefi Emine Çetin; Eylül 2021 tarihinden 20 Ekim 2021 tarihine kadar 151 öğrencinin kaydının yapıldığını, bu öğrencilerin ev ve iş yeri ziyaretlerinin yapılarak anket doldurulduğunu belirttiler. Kayıt olan bu öğrencilerin okul dışı kalmış veya işletmede çalışanlardan 14-17 yaş aralığında olduklarını, proje kapsamında okula ve işyerine sözleşme yapılarak kayıt yapıldığını belirttiler.

               Her zaman yanımızdaydınız                                                                                              

Okul müdürü Selami Çiçek; okulun kurulduğu günden bu güne kadar desteğini esirgemeyen, etkinlik ve faaliyetlerde birlikte çalışma yapan, mezunların istihdamında ve kayıtlarda usta-işveren ve kalfaları yönlendiren başkan Bilal Gündoğdu ile yönetim kuruluna teşekkür etti.

Selami Çiçek   Uzman Yüksek Teknik Öğretmen/ Eğitim ve Yaşam Koçu, Globalteacherprize 2014 aday adayı